Volkswagen se chystá pořádně elektrifikovat. Nová rodina I.D. by měla zahrnovat Hatchback, SUV a také minivan. V budoucnu by však měl přibýt také čistokrevný offroad.

To tu ještě nebylo

Volkswagen uvažuje o rozšíření svého elektrického portfolia pro čínské zákazníky. Připravuje totiž cabriolet na bázi malého SUV T-Roc a také celou řadu nových elektromobilů. Jedním z nich by měl být také velký terénní vůz, který se bude chtít vyrovnat Land Roveru Defender či Jeepu Wrangler.

Že Volkswagen o něčem takovém skutečně uvažuje, potvrdil šéf strategie Volkswagenu Michael Jost s tím, že by takový automobil velkým unikátem. „V tomto segmentu zatím nejsou žádní výrobci, kteří by měli robustní elektrické auto milující oděrky a nesoucí je jako jizvy cti,“ řekl Jost.

Ve světě můžete najít společnosti, které jsou schopny přestavět například Defender nebo Land Cruiser od Toyoty na elektromobily, které jsou vhodné pro použití například na Safari nebo v dolech, ale nikdo z velkých výrobců se do takového projektu prozatím nepustil.

Skutečně ne?

Volkswagen si tak všiml volného místa na trhu, které chce okamžitě zaplnit, dříve než to udělá někdo jiný. Podle všeho totiž elektrickou verzi Defenderu připravuje Land Rover a svůj projekt hranatého SUV, které toho zvládne nejsíše dost představil také Rivian.

Na základě Jostových slov víme, že Volkswagen nyní provádí průzkum trhu a ptá se zákazníků, jak by se jim taková novinka líbila. Automobilka pak již dokonce zveřejnila i nákresy vozu a nutno říci, že to není vůbec špatné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Your email address will not be published.