V naší společnosti se šíří určitý způsob nesouhlasu s Evropskou Unií. Někde to dokonce vede tak daleko, že lidé tento názor vyjadřují i na svých SPZ, na kterých logo EU různými způsoby upravují. To však může přinést celou řadu problémů.

EU v žádném případě!

Pokud s EU nesouhlasíte a napadlo vás dát tento názor najevo například přeškrtnutím jejího loga na své SPZ, pak vězte, že se můžete dostat do pořádných problémů. Ačkoliv u nás samozřejmě platí možnost svobodného projevu politického názoru, vězte, že skrze SPZ byste to dělat neměli.

Její úprava je totiž shledávána jako nezákonná. Registrační značka má totiž zákonem jasně definovanou podobu, a pokud se na ní dopustíte změn, pak se jedná o porušení zákona a taková značka se v tu chvíli stává neplatnou. Proto policie na takovou značku pohlíží tak, jako by na voze vlastně vůbec nebyla. A právě za to řidiči hrozí zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku.

Nejdříve myslete

Policie však přiznává, že podobný typ přestupku řeší spíše domluvou. Policisté se vždy snaží hříšníkům vysvětlit, kde se skrývá problém a že SPZ je de-facto majetkem státu a tak s ní nemohou nakládat tak, jak uznají za vhodné.

Zajímavé na celé věci je to, že samolepky s přeškrtnutým logem EU byly dokonce k dispozici na e-shopu jedné nejmenované politické strany. Po výrazné kritice však strana ilegální produkt ze své nabídky stáhla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.