Kdo by neznal legendární francouzskou Kachnu, tedy Citröen 2CV. Tento legendární model byl vyráběn od druhé světové války až do roku 1990 a proto mnoho lidí napadá myšlenka, zda by si nezasloužila svého moderního nástupce.

Vrať se Kachno!

O podobný návrat legendy se v minulosti pokusilo hned několik značek, mezi které patří Fiat, Volkswagen či Mini a nutno říci, že to v podstatě všem vyšlo. I Citröen vychází při tvorbě svých modelů z minulosti, ovšem s modernizovanou verzí Kachny prý počítat nemáme.

„Vyvíjíme náš design s ohledem na minulost,“ uvedla Linda Jakcson, ředitelka značky, v nedávném rozhovoru pro Top Gear, „ale rozhodně bych nechtěla, abychom se stali výrobcem, který produkuje retro. Nehodlám se pouštět do výroby nové 2CV. Ta měla svůj čas, ten byl správný, ale (teď) je to o hledání dalšího designu, který bude našim zákazníkům vyhovovat.“

Velké množství milovníků Kachny tak nejspíše bude zklamáno, ovšem pravdou je, že se jedná o logické rozhodnutí. Automobilový průmysl jde momentálně vstříc budoucnosti a na minulost tak nějak není prostor. Oživení Kachny tak musí ještě chvilku počkat.

„Myslím si, že musíte neustále přemýšlet inovativně,“ dodává Jackson. „Když se vrátíte k tomu, co se vám povedlo v minulosti? Dobře, tehdy to byl úspěch, ale myslím si, že lidé chtějí novost.“

I přesto však nesmáme Citröenu křivdit. Jeho vozy jsou plné energie a nápadů, o čemž svědčí například model Cactus, který přináší zajímavý design i velký komfort. A pokud byste o vozu odkazujícím na Kachnu hodně toužili, pak stačí koupit Citroën C3 Pluriel ve speciální edici Charleston.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.