Natočit reklamu v sovětském svazu byla výsada jen pro vyvolené a však navíc spadalo pod přísnou kontrolu shora. Není proto divu, že některé výtvory jsou velmi úsměvné, podobě jako reklama, kterou bychom vám dnes rádi představili.

Jedná se o reklamu na automobil RAF tedy Rižská Autobusová Fabrika, který je dnes již v podstatě zapomenutý pod sedlinou prachu dějin. Výroba vozu probíhala v bývalém Sovětském svazu a ve své době patřil automobil mezi to vůbec nejmodernější z celého východního bloku.

Kořeny modelu sahají až do poloviny šedesátých let, ovšem jeho výroba byla zahájena až v roce 1976. Nový závod v Jelgavě nedaleko Rigy začal produkovat automobil s označením 2203 Latvia. Ukončení výroby přišlo po několika omlazeních v roce 1997, takže se dá říci, že se vozu skutečně dařilo.

Automobil byl téměř pět metrů dlouhý a jeho šířka byla před dva metry. V přední části vozu se nacházel zážehový čtyřválec o objemu 2,4 litru, který byl původně určen do Volhy 24. Tato pohonná jednotka v závislosti na určení vozu dosahovala výkonu 62 až 72 kW a prostřednictvím čtyřstupňové manuální převodovky poháněla zadní kola.

Automobil byl za svou historii vyráběn hned v několika provedení a byl dokonce dovážen i do tehdejšího Československa a to především v sanitní úpravě a také osobní verzi. Nyní se podívejte na ono šílené reklamní video.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup