Bugatti velmi brzy představí svou novinku jménem Bugatti Divo. Nyní odhalilo vzhled jeho siluety schované pod saténový přehoz.

Novinka pojmenovaná po slavném jezdci

Bugatti v současné době nabízí model Chriron a to hned ve dvou verzích. První z nich je klasický Chiron a druhým je Chiron Sport. Tuto dvojici by nyní měl doplnit ještě třetí model, který však nebude třetím derivátem Chironu, ale zcela jedinečný vůz.

Bugatti již v červenci potvrdilo, že se dočkáme modelu, který ponese jméno Divo. Samotná automobilka pak navíc doplnila že ve srovnání s její současnou produkcí se bude jednat o automobil, který bude disponovat výrazně vyšším aerodynamickým přítlakem.

Maximální rychlost, které bude tato novinka schopna bude omezena na 385 km/h a zrychlení z nuly na sto proběhne za 2,5 sekundy a z 0 na 200 km/h za 6,5 sekundy. Tyto hodnoty ovšem nejsou stále oficiální a mohou se ještě pozměnit.

Drahý unikát

Bugatti zmiňovala, že divo představuje návrat k tradicím, které vyznávali podobnou filosofii karoserie a stylu. Vrací se tak k dobám rámových podvozků, na které bylo možné montovat různé druhy karoserií, což byla dominanta luxusních značek v první polovině dvacátého století.

Základem pro automobil by se měl stát model Chiron, ovšem novinka se od něj bude velmi výrazně lišit liniemi karoserie, což naznačuje i napůl odhalená silueta. Ta vyvolává vzpomínky na starý dobrý Bugatti Vision Gran Turismo z roku 2015, je ovšem velmi pravděpodobné, že Divo bude mítsvůj vlastní design.

Automobil vznikne v limitované sérii, která bude čítat jen 40 kusů a cena za jeden exemplář bude 5 milionů eur, což je dvojnásobek ceny základního Bugatti Chrion Sport. Premiéra by se měla odehrát již za dva dny v Kalifornii.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Your email address will not be published.