Bez diagnostiky dnes neumí fungovat ani menší autoservis. Autům rozumíte, počítačům už méně? Nevadí. Odborníci z LevnaPC.cz připravili rady, jak vybrat vhodný počítač pro diagnostiku.

1. Stacionární počítač, nebo notebook?

Rozhodně notebook. Lze s ním totiž provádět i jízdní diagnostiku. Vzhledem k cenám notebooků není mobilní řešení zásadně dražším.

2. Jakou konfiguraci notebooku zvolit?

Určitě potřebujete notebook (nebo počítač) vybavený USB portem, pro starší adaptéry s COM portem.

Uhlopříčka notebooku se hodí spíše menší. Lépe se pak s ním vejdete do kabiny automobilu, kde by velká uhlopříčka překážela. Avšak rozlišení je naopak lepší větší. Stává se totiž, že při menším nevidíte na obrazovce všechny potřebné ovládací prvky diagnostického software.

Investujte do SSD disku. Klasické pevné disky jsou sice levnější, ale mnohem citlivější na otřesy. K těm při diagnostice dochází. SSD disk má pak mnohem delší životnost a ve výsledku není dražším řešením.

Nezapomeňte, že budete potřebovat rovněž VAG diagnostický komunikační kabel. Takový, který má podporu OBD.

3. Jaké budu potřebovat softwarové vybavení?

Notebook (nebo počítač) by měl mít nainstalován starší verzi operačního systému Windows 7 Professional v 32bit verzi.

Budete potřebovat rovněž diagnostický software, nejčastěji VAG-COM.

4. Jaký notebook koupit?

Vhodné jsou notebooky s pevnější a odolnější konstrukcí. Takovými jsou legendární modely z řady ThinkPad od Lenovo. Doporučit lze i řadu EliteBook od HP.

Tyto modely lze koupit repasované a na práci s diagnostikou perfektně poslouží.

5. Na kolik vyjde repasovaný notebook vhodný pro diagnostiku?

Cena se bude pohybovat od 4000 do 8000 Kč podle konfigurace i značky. Cenu zvýší SSD disk, ale jak už bylo řečeno, zrovna investice do něj se skutečně vyplatí.

Nezodpověděli jsme všechny vaše otázky? Zeptejte se přímo odborníků z e-shopu LevnaPC.cz. Pomohou vám s řešením specifických problémů a diagnostický počítač nebo notebook vám v potřebné konfiguraci rádi i rovnou nabídnou.

Leave a Reply

Your email address will not be published.