Možností je celá řada. U AC a DC motorů to platí dvojnásob. Nedokážete se v tak širokém sortimentu vyznat? Pak jste na správném místě. Tady vám totiž poradíme.

Elektrické motory Bühler se hodí k celé řadě účelů. I díky tomu je na trhu dostupných několik variant. Jaká je jejich konstrukce a k čemu se každý z typů hodí? Tak na to se podíváme v následujících řádcích.

Jaký motor pořídit?

Motory a převodovky od společnosti Bühler naleznete ve spoustě výrobků a strojů. Dobře poslouží například v bagrech, kombajnech, jeřábech, ale také v silničních válcích. Bez jejich pomoci by tedy rozhodně nemohly fungovat tak dobře. Co tedy dělat, když je potřebujete vyměnit? Zamířit na eshop Schmachtl.cz a vybrat si jeden z níže zmiňovaných motorů nebo převodovek, který se bude hodit právě do vašeho stroje.

První typ motorů, které v tomto článku zmíníme, jsou kartáčové DC motory. Jejich základem je permanentní magnet, jenž se stará o napájení motoru stejnosměrným proudem. O dobrou ochranu „vnitřností“ zase usiluje kvalitní kovový plášť. Uvnitř pak najdete ještě hřídel, ložiskové štíty, kuličkové ložisko, vinutí motoru nebo vnitřní magnety. Všechny poskládané a optimalizované tak, aby motor skvěle běžel v každém stroji.

Převodovky a další motory

Bezkartáčové DC motory jsou pak konstrukčně velice podobné výše zmiňovaným kartáčovým motorům. Zmíníme proto jen, že jsou napájeny stejnosměrným proudem díky kontroléru. To převodové motory Bühler jsou odlišnější. A to už jen tím, v jakých variantách jsou vlastně dostupné. Pořídit si totiž můžete planetové, nebo úhlové převodovky. V obou případech se v podstatě jedná jen o motor, ten je ale doplněný o převodovku.

Jestliže potřebujete řešení ušít přímo na míru vašim potřebám, máme pro vás ještě jeden tip. Řada bMotion vám totiž pomůže postavit si vlastní kumutátorové DC motory Bühler, případně EC motory Bühler. Poskládat si můžete i vlastní planetovou nebo úhlovou převodovku. Na Schmachtl.cz tyto komponenty pořídíte za skvělé ceny. A také s možností velice rychlého doručení na vámi vybranou adresu za nízký poplatek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.