Rok 2020 nebyl pro automobilové výrobce vůbec jednoduchý. Má však i své vítěze. Těmi jsou Toyota, Tesla a také Porsche coby automobilky, které byly schopny z těžkého roku vyjít bez citelných ztrát. Porsche za to vděčí hlavně Taycanu, své elektrické novince.

Taycan jako zachránce

Porsche během roku 2020 dodalo celkem 272 162 automobilů, což je jen o 3 % horší výsledek než v roce předchozím. Porsche se tak bylo schopno vyhnout scénáři, který potkal celou řadu jiných automobilek, které vyšly z roku 2020 daleko hůře.

Automobilce se značně dařilo především v oblasti Asie, ovšem pozadu s nákupy nezůstávali ani zákazníci z Evropy a USA. Prodejní čísla by však byla podstatně horší, pokud by Porsche nemělo svůj elektrických sportovní vůz Taycan.

Svižný elektromobil totiž dokázal zákazníky zaujmout natolik, že jej Porsche nestíhá vyrábět. V loňském roce dodala hned 20 015 jeho exemplářů, a to ještě byla výroba na šest měsíců pozastavena z důvodu pandemie koronaviru.

Lze však předpokládat, že pro Taycan byl minulý rok teprve rozjezd. Porsche totiž nestíhá uspokojovat poptávku, a proto se chystá rozšířit výrobní kapacity. Navíc se chystá přivést na trhy další varianty Taycanu, po kterých by taktéž mohl být velký hlad.

Jedná se například o verzi kombi, která by měla být schopna zvládat i méně kvalitní vozovku. O to se postará zvýšený podvozek a také plastové lemy, které doplní robustní karoserii, která poskytne daleko více úložného prostoru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Your email address will not be published.