Každému se to může stát. Jeden nepozorný moment, klíče zůstanou v autě a dveře se zavřou. A najednou stojíte venku, bezmocně se díváte na svůj automobil a nevíte co dál. Zabouchnuté dveře automobilu rozhodně nejsou konec světa, i když to tak může v první chvíli působit. S tím správným postupem můžete problém vyřešit. Co tedy dělat, když se ocitnete právě v této nepříjemné situaci?

Důležité je zachovat klid

Panika je nejhorší rádce. Zachovejte klid a myslete racionálně. Taková situace se může stát každému. Nejprve zkontrolujte všechny dveře, okna a kufr – možná jste měli štěstí a některé z nich jsou špatně dovřené a nezamkly se. Nejednejte zbrkle a vyhněte se pokusům o impulzivní násilné otevření dveří. Nemusí se vám to povést a navíc je můžete zbytečně poškodit a způsobit si další náklady na opravu.

Záložní plán

Mějte připravený záložní klíč! Můžete ho mít schovaný doma v šuplíku nebo u přátel, kteří vám ho mohou přivést. To se hodí ve chvíli, kdy si v autě zamknete s klíči od auta i klíče od svého domova. Variantou jsou také magnetické krabičky na klíče, které se přichycují ke kovovým částem auta. I když je to pohodlné, buďte opatrní, aby krabička nebyla viditelná na první pohled a nelákala zloděje.

Asistenční služba

Tato služba bývá někdy nabízená jako součást pojištění vozidla nebo zvláštního asistenčního balíčku. Poskytuje různé formy pomoci na cestách, včetně odblokování zamčených dveří. Pokud tedy máte tuto službu k dispozici, neváhejte ji využít. Stačí zavolat na uvedené nouzové číslo, popsat svou situaci a poskytnout základní informace o vašem vozidle, jako jsou značka, model a poloha.

Odborná pomoc

Šikovní zámečníci mají k dispozici speciální vybavení a znalosti, jak se do vozidla dostat bez jeho poškození. Raději tedy kontaktujte profesionály. Zámečník levně a rychle vaše auto odemkne a určitě, je to bezpečnější než pokusy o samovolné otevření, které mohou skončit poškozením auta.

Pomozte si sami

Máte v autě zavřené malé dítě nebo se z jiného důvodu musíte do auta neodkladně dostat? Nemůžete čekat na asistenční službu nebo zámečníka? Existují jisté osvědčené metody, které můžete vyzkoušet. Jednou z nich je použití tenkého, pevného drátu nebo speciálního nástroje pro odemčení dveří (slim jim). Na internetu najdete spoustu videí s návodem, ale pozor – špatné použití může poškodit zámek nebo okenní těsnění. Raději si tak dobře rozmyslete, zda nebude lepší ještě chvíli na zámečníka.

Prevence je klíčem

Nejlepší způsob jak se vyhnout problémům je prevence. Ještě než zavřete dveře automobilu, ujistěte se, že jste klíče od auta nenechali ve vozidle. A pokud ho ještě nemáte, nechte si vyrobit záložní klíč. Zámečník levně dokáže vytvořit kopii, na kterou se budete moct v případě nouze spolehnout. A rozmyslete si, kde ho budete mít uložený.

Leave a Reply

Your email address will not be published.