Do garáže se v závislosti na její velikosti spolu s automobilem musí vejít spousta věcí. Které jsou ty nejdůležitější?

Garáže jsou vskutku mulfitfunkčními místnostmi, které zdaleka neslouží jen pro uskladnění automobilů. Spousta mužů je využívá jako dílnu či místnost, do níž se zašijí a nerušeni se oddávají svým neřestem. A co by v takové perfektní garáži nemělo chybět?

1. Kvalitní garážová vrata

Kvalitní garážová vrata jsou samozřejmě základem. Ochraňují nejen váš automobil, ale i ostatní cennosti, které v garáži máte uskladněné. Na výběr máte vrata klasická dvoukřídlá, výklopná, posuvná, rolovací a sekční. Odpověď na otázku, jaká zvolit, záleží nejenom na stylu garáže a domu, k němuž je garáž přidružená, ale také na prostoru uvnitř i vně garáže samotné. Na ten jsou nejnáročnější vrata dvoukřídlá a výklopná, pro něž je nutné počítat jak s prostorem před garáží (nutným pro jejich vyklopení), tak i pod stropem, pod nějž se otevírají. Z vrat nenáročných na prostor jmenujme vrata posuvná, rolovací či hit současné doby, garážová vrata sekční. Ta se skládají z jednotlivých sekci, které při jejich otevírání zajíždějí pod strop. Řešení však má i garáž pro veterána, který zase může být zebezpečen seciálními vraty značky LOMAX.

2. Měřič tlaku v pneu

Měříte pravidelně tlak ve svých pneumatikách? Pokud ne, děláte chybu. Jízda na nesprávně nahuštěných pneumatikách je může vážně poškodit. Gumám přitom škodí jejich nadhuštění i podhuštění. Správně byste tlak v pneu měli měřit před každou jízdou, měřič tlaku by tak ve vaší autovýbavě rozhodně neměl chybět.

3. Autokompresor

A pro případ, že tlak ve vašich gumách nebude dostatečný, bude na místě to okamžitě napravit. K tomu vám zase poslouží kvalitní autokompresor, s nímž správného tlaku v pneumatikách dosáhnete během jedné minuty.

4. Zvedák

Další nezbytností, která by v každé garáži měla mít své čestné místo, je zvedák automobilu. Nikdy totiž nevíte, kdy budete vystaveni situaci, kdy se budete nuceni dostat pod podvozek auta. Bez zvedáku to vůbec nezkoušejte!

5. Klíče na výměnu kol

Od 1.10. 2018 sice tato praktická pomůcka nemusí být (spolu se zmíněným zvedákem) součástí povinné výbavy, ale rozhodně vám doporučujeme, aby tomu tak bylo. Jak jinak byste v případě potřeby kolo na svém automobilu vyměnili?

6. Startovací kabely

Také se vám někdy stalo, že jste nasedli do svého auta a ono nenastartovalo? V zimním období se jedná o poměrně častou nepříjemnost. Stačí nedovřené dveře a baterka se do rána vybije. Pomocí startovacích kabelů vůz alespoň nastartujete a dojedete s ním do servisu.

7. Kvalitní autokosmetika

Chcete jezdit v reprezentativním vozidle? Nemusíte si hned pořizovat Mercedes nebo Audi. Mnohdy postačí, když si auto dobře umyjete kvalitními a k tomu určenými prostředky. Do segmentu autokosmetiky však nepatří jen autošampony, ale i čističe disků, pneumatik, čalounění, skel a přední desky.

8. Vysokotlaký čistič

Celou karoserii vám pak skvěle umyje vysokotlaký čistič. Ani ten by ve vaší garáži neměl chybět. Spolu s dalšími nezbytnostmi, které se do našeho článku nevejdou. Zase to ale s vybavením své garáže nepřežeňte. Jinak v ní nic nenajdete.

Leave a Reply

Your email address will not be published.