To, že BMW a Toyota spolu začaly úzce spolupracovat, není žádné tajemství. Jejích spolupráce se týká platformy nových sportovních vozů. Nyní se na povrch dostávají podrobnější informace. Automobily by se měly začít vyrábět v roce 2018 v Rakousku.

Spolupráce
Základní stavební architekturou obou novinek by měla být společně vyvíjená platforma, na které obě automobilky společně pracují již od roku 2012. Novinka by se měla objevit v nástupci BMW Z4, tak i v nové generaci modelu Toyota Supra. Oba tyto vozy by se měly vyrábět v Rakousku, ve společnosti Magna Steyr.

Výroba
V rakouském Grazu by tak měly začít mechanici montovat novinky již v roce 2018. Pro samotnou výrobní společnost to znamená zaplnění prázdných kapacit, které zde zbyly po výrobě Mini Countraman a Mini Paceman. Výroba Countramana by se měla přesunout buď do rodné Británie, nebo do Nizozemska. Osud Pacemana je momentálně nahnutý a se vší pravděpodobností to vypadá, že nadále nebude vyráběn.

Počet kusů
Ani automobilky, ani výrobní společnost, se nechtějí k informacím vyjadřovat. Rakouská společnost však uvedla, že s BMW podepsala kontrakt na produkci nové řady 5.  Z aktuálních zpráv obou automobilek také vyplývá to, že by výroba obou modelů měla dosáhnout šedesáti tisíc automobilů ročně.

Také vás bude zajímat: Moderní bydlení, zdravý životní styl a hobby

Maximálně flexibilní
Vyvíjená platforma z dílen obou automobilek by měla být neprosto univerzální novinkou, který umožňuje využití své architektury v podstatě jakkoliv velkém automobilu. Chystaný nástupce Z4, který se nejspíše bude jmenovat Z5, i nová Supra, budou sice využívat stejnou platformu, ale velikostně by se mělo jednat o zcela odlišné vozy. Automobily si tak navzájem nebudou vůbec konkurovat. Do budoucna je prý také ta možnost, že tuto platformu začne využívat i nástupce Toyoty GT 86.

620_52d9ade2b9f80

Nová platforma využívá velké množství uhlíkových vláken a spekuluje se i o použití hybridní pohonné jednotky. Otázkou však zůstává, zda bude v základu či za příplatek. To vše však ukáže rok 2018.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Your email address will not be published.