Velkou vlnu zájmu vzbudila zpráva, že automobilka Volvo připravuje dva nové koncepty kompaktních vozů. Byl to impuls pro mnoho špionážních fotografů, kteří se snažili kterýkoliv ze dvou automobilů vypátrat a vyfotit. Bohužel pro ně, předběhla je samotná automobilka, která zveřejnila snímky obou konceptů v plné parádě.

Současné model V40 je jakýmsi kompromisem mezi hatchbackem a kombi a nabízí se také ve formě Cross County. Novinky, které z ní do jisté míry vycházejí, se představí jako crossover, to je koncept označený jako 40.1 a také jako stylový liftback, který má náznak stupňovité zádě. Pto tento model se ujalo označení 40.2 a právě tento model by měl být vůbec prvním zástupcem z řad modelové palety Volvo, který bude stát na platformě CMA určené pro menší vozy.

vo21_573c829d9f6f5

Nová série modelů by se měla veřejnosti představit příští rok a již nyní je jasné, že základní pohonnou jednotkou bude elektrický motor. Ten by měl být doplnění i plug-in hybridními variantami T5 s bateriemi. Základním motorem hybridních variací by se měl stát tříválec 1,5 L Drive-E. V nabídce by však neměl chybět ani čtyřválce a nejspíše o objemu 1,97 litru. Větší agregáty však očekávat nemůžeme. Volvo totiž již dlouhodobě razí filosofii downsizingu, který se projevuje u mnoha modelů například s motory T5. Krom nových motorů se můžeme těšit i na nové bezpečnostní prvky a také na zvýšenou konektivitu. Otázkou je, zda Volvo stihne pohnout i se svým výzkumem bezpilotních technologií, které by se mohly také do vozu promítnout.

620_573c82aecd247

Pokud se podíváme na plány Volva do budoucna, zjistíme, že Volvo by rádo prodalo jeden milion elektromobilů s hybridů do roku 2025. V současné době působí zhruba ve stovce zemí a jen loni si od něj nový vůz koupilo 503 tisíc zákazníků. Volvo je tedy v plusu a čínští majitelé si mohou jen mnout ruce.

vo42_573c829e2ee2f


Také vás bude zajímat: Cestování a automagazín – novinky o autech


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.