Pokud jste bylina výstavišti v Ženevě a hledali jste nový Passat, pak jste se jistě vraceli zklamaní. Novinka se sice v Ženevě nepředstavila, ale dočkáme se jí poměrně brzy. Na trh by totiž měla přijít koncem tohoto roku.

Prosinec a jeho nadílka

Nový Passat je jednou z nejočekávanějších novinek tohoto roku. Na výroční konferenci prozradil šéf automobilky Herbert Diess to, že novinka je téměř dokončena a nic jí nestojí v cestě, aby se dostala na trh již koncem tohoto roku.

Navíc přidal informaci o tom, že u modelu nebudou probíhat žádné velké inovace, co se týče karosářského zpracování, ani pohonných jednotek. Automobil bude nabízen v klasických verzích sedan, praktičtější kombi a terénní Alltrack.

Motory?

Novinka je na trhu od roku 2014, což je nejvyšší čas, aby byla provedena faceliftovaná změna. Základem bude platforma MQB, která bude nabízena s klasickou nabídkou pohonných jednotek, u který však bude regulována spotřeba společně s hodnotou produkovaných emisí.

Model patří mezi vůbec nejoblíbenějšího zástupce segmentu D. Passat se prodává lépe než Škoda Superb, Opel Insignia či Ford Mondeo. V minulém roce si jej objednalo 188 tisíc zákazníků.

Co dalšího si pro nás Volkswagen nachystal?

Nový Passat bude jednou z celé řady novinek. Můžeme se například těšit na třetí generaci modelu Touareg, či na zbrusu nový automobil na kterém spolupracuje Volkswagen se společností SAIC. Tento model však bude určen výhradně pro čínský trh, a tak si s ním v Evropě mo neužijeme. Nezapomenout bychom neměli ani na T-Roc, který v roce 2020 obdrží verzi bez střechy a stane se tak prvním, sériově vyráběným SUV v tomto provedení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Your email address will not be published.