Renault Koleos je elegantní pětimístné středně velké SUV. Na první pohled nevypadá vůbec špatně, a na ten druhý dokonce ještě lépe. Nabízí spoustu prostoru, špičkové technologie a bezestupňovou převodovku X-Tronic, což je tak trochu jiný automat.

Koleos vypadá poměrně objemně a skutečně nabízí spoustu místa. Zavazadlový prostor má objem 579 litrů, a pokud sklopíte zadní sedadla, tak dokonce 1690 litrů. Všude je dost místa, nebudete se cítit stísněně, ani pokud jste trochu vyšší nebo širší. Tohle auto je prostě pro každého. Mimochodem zadní sedadla jsou mírně vyvýšená, takže spolujezdci mají velmi pěkný výhled. Jen na prostředí sedadlo vzadu byste měli posadit spíš dítě nebo hubenějšího člověka, je docela úzké.

Otevřete dveře a zůstaňte zírat

Interiér kombinuje chrom, dřevo, kůži, měkké plasty, ale i odolnější textilie a tvrdší plasty v místech, kde je to nejvíce potřeba. Renault Koleos vydrží i přepravu neposedných dětí. Ty budou zajisté uchváceny střešním oknem, které prostor pěkně prosvětluje. Je přitom dodáváno ve standardní výbavě.

Kabina však není jen hezká na první pohled, nýbrž i funkční. Je v ní spousta úložného prostoru, zásuvka a USB porty vepředu i vzadu. Na zadní straně předních sedadel jsou úložné kapsy, mezi předními sedadly je hodně místa.

S moderními technologiemi si vyhrajete

Koleos má velký dotykový displej s úhlopříčkou téměř devět palců a sedmipalcový TFT sdružený přístrojový štít. Dotykem tedy vyřešíte příchozí hovor, navigaci i pouštění hudby. Disponuje audiosystémem Bose Surround, asistenčním systémem řidiče, parkovacím asistentem, asistentem rozjezdu do kopce, funkcí varující před vozidlem v mrtvém úhlu a detekcí únavy řidiče.

A víte co? Dost řečí. Nejlepší bude, když si ho prohlédnete na vlastní oči. Testovací jízdu v Renaultu Koleos si domluvíte zde: https://www.rpz.cz/renault/nove-vozy/osobni-vozy/koleos/novy-koleos/.

Leave a Reply

Your email address will not be published.