Kdo má auto, ten by měl myslet na svou povinnost. Čeho se týká? Je to nutnost uzavřít povinné ručení. To dnes nařizuje zákon. Jaké cesty se dnes pro tento účel nabízejí? Mezi standard dnes patří tyto:

  • Uzavření na pobočce pojišťovny
  • Uzavření přes web pojišťovny
  • Uzavření v autobazaru, nebo autosalonu

Ani jedna možnost ale není tou, kterou bychom mohli označit za úplně ideální. Nejlepší možností je, když je použita kalkulačka povinného ručení.  Pro koho je určená? Dá se říci, že téměř pro každého.

Pro toho, kdo chce ušetřit

První skupinou, pro koho je kalkulačka povinného ručení jako dělaná, je rozhodně skupina těch lidí, kteří hledají nejlevnější povinné ručení. Funguje totiž na jednoduchém principu. Stačí zadat několik hlavních údajů o autě a o vás jako řidiči. Během pár vteřin dojde k výpočtům a výsledkem je, že vám jsou zobrazeny ceny povinného ručení. A to takové ceny, které jsou platné a za které je možné pojistku i sjednat. Stačí jeden klik a můžete si je seřadit od pojistky, která bude nejvýhodnější. Kalkulačka je tedy vhodná pro toho, kdo chce ušetřit.

Pro toho, kdo je nespokojený

Máte již automobil i pojištění delší domu, ale jste poslední měsíce spíše nespokojený? I pro vás je určena možnost najít si jednoduše online pojistku novou. Postup, jak změnit pojišťovnu, je celkem jednoduchý. Stačí jenom dodržet tři hlavní věci a následně je změna pojišťovny i pojištěná za vámi. Co je třeba udělat?

  • Dejte výpověď u stávající pojišťovny
  • Najděte novou pojistku
  • K odpovídajícímu datu uzavřete novou smlouvu

Do této skupiny spadá stále více lidí. A s čím jsou nespokojeni? Takových věcí je více. Může to být nejenom příliš vysoká cena. Může to být i to, že pojišťovna v některých věcech nekomunikuje. Stejně tak mohou mít lidé obavy, zdaje kvalita pojistných služeb opravdu taková, jak se inzeruje. Opomíjet ale nelze třeba ani ne příliš transparentní pojistné podmínky.

Pro toho, kdo hledá rychlost a jednoduchost

Ne každý chce kvůli sjednání pojistky cestovat kamkoliv daleko. A ne každý chce také nutně trávit čas třeba na pobočkách. Proto většina daných kalkulaček nabízí i to, že si lze povinné ručení sjednat pohodlně online. A to jak prostřednictvím počítače, tak třeba prostřednictvím mobilní aplikace. I to je celkem jasná realita. Pokud jste ve skupině těch lidí, kteří nechtějí jezdit na pobočku, čekat než se dostanou na řadu, nebo nechcete ani trávit čas papírováním, je daná možnost jako stvořená právě pro vaše potřeby. Tím si buďte jisti. Sjednat si pojistku tímto způsobem znamená, že tak učiníte kdykoliv, ale i odkudkoliv.

Pro toho, kdo chce mít pojistku sestavenou podle sebe

Pokud navštívíte konkrétní pobočku pojišťovny, nebo se sejdete s pojišťovacím agentem, je zde celkem velký problém. O jaký se jedná? Je třeba počítat s tím, že právě z jejich strany budou přicházet návrhy, co ve své pojistce musíte mít. Pokud nedokážete říci ne, je to celkem problém. Výsledkem toho může mít pojištění, které vám bude v mnoha směrech k ničemu, ale hlavně to bude pojištění, které může být i drahé. Online kalkulačka se proto hodí k tomu, kdo chce mít pojistku sestavenou podle sebe. Nikdo na vás nebude tlačit a sami si navolíte přesně to, co ve svém povinném ručení chcete a co zase nechcete mít.

Pro toho, kdo chce mít jenom přehled

Chcete vědět, jak je na tom vaše aktuální pojistka v porovnání s ostatními? Chcete vědět, jak se pohybují aktuální ceny? Jelikož mluvíme o nezávazném porovnání, je daná moderní online kalkulačka povinného ručení vhodná i pro toho, kdo si chce jenom udělat přehled. Kdo chce zjistit, jak na tom aktuálně s cenami je, jaké jsou nejmenší, nebo jaké jsou ty největší.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.