Osvětlení LED se v posledních letech stalo poměrně žádoucí, avšak především v domácnostech, v nichž jejich majitelé chtějí snížit spotřebu elektrické energie a nehledí na to, že jsou LED žárovky a zářivky přeci jen stále o něco dražší nežli zastaralé vláknové modely. Umějí si totiž spočítat, že se vyšší pořizovací náklady dříve či později navrátí vzhledem k tomu, že LEDky vydrží fungovat podstatně delší dobu a mají samozřejmě nižší spotřebu elektřiny. LED světla však mohou najít uplatnění na řadě dalších míst.

Veřejná osvětlení jsou díky LED osvětlení atraktivnější a bezpečnější

Dobrým příkladem budiž veřejné osvětlení LED. Mnohá města již pochopila, že se tímto způsobem dají ušetřit stovky tisíc korun ročně. LED světla navíc ve veřejném prostoru působí přirozenějším dojmem, mají příjemnou barvu a sytost, takže tuto změnu vítá drtivá většina občanů, pokud si jí tedy vůbec všimnou.

Osvětlení LED má samozřejmě i ekologický dopad. Snižuje se spotřeba, tím pádem je nutné vyrábět méně žárovek a zářivek, což vede k menší zátěži životního prostředí. V neposlední řadě ubývá odpadu.

LED světla najdou uplatnění v průmyslu i veřejné sféře

Velmi efektivní jsou rovněž LED světla pro průmysl, provozní haly, ale také třeba pro sportoviště, jako jsou stadiony, fotbalová hřiště, zkrátka objekty, v nichž je nepochybně zapotřebí často a intenzivně svítit. Náklady se pak díky LED svítidlům snižují skutečně markantně. A to je v době, kdy ceny elektřiny rostou takřka neúnosným způsobem, docela zásadní záležitostí. Jako majitelé nejrůznějších objektů byste tedy o pořízení LED osvětlení měli začít vážně uvažovat. Podobné smýšlení lze doporučit také institucím a jejich zaměstnancům, kteří mají na starosti správu veřejného majetku. Snaha o úspory a ekologii by ostatně měla být nejen v jejich osobním zájmu, tuto povinnost mají často přímo danou ze zákona.

Leave a Reply

Your email address will not be published.