Snad žádná škodovka neudělala takový poprask jako Kodiaq. Na zbrusu nové SUV jsme čekali poměrně dlouho, ale při pohledu na fotografie je jasné, že se čekání vyplatilo. Pro automobilku Škoda je nejnovější přírůstek do početné flotily tak trochu revoluční. Vstupuje do segmentu velkých SUV, kde doposud neměla zastoupení.

Kodiaq je velký, silný a krásný. Designéři se vydali cestou studie Vision S, která sklidila velmi pozitivní ohlasy. Samozřejmě nechybí ani typické znaky aktuálních modelů. Co si pod tím představit? Nová Škoda Fabia a Kodiaq jsou na první pohled úplně jiná auta, ale „něco“ je zkrátka spojuje…

Nová Škoda Kodiaq je určena pro každého, kdo miluje prostor. S délkou úctyhodných 4,7 metru, šířkou 1,8 metru a rozvorem téměř 2,8 metru se téměř shoduje se Superbem, ale oproti němu je vyšší, a tak nabízí více prostoru. Šéfdesignér Jozeb Kabaně uvedl, že vnitřní prostor patří mezi největší trumfy škodováckého medvěda. K dominantním prvkům patří ty vertikální a pro přístrojovou desku je typická přehlednost a funkčnost.

kralsilnic-cz_auto-poly_cz_01

Velké SUV je ideální volbou pro početnou rodinu. Nabízí spoustu místa i pro sedmičlennou posádku. Třetí řada sedadel přitom není nijak ošizena o prostor. Dostatek pohodlí zde mají i cestující s výškou 180 centimetrů.

K velkým tahákům patří kufr. U škodovek je nadstandardní zavazadlový prostor zvykem, ale Kodiaq ho má vskutku ohromný. Ostatně posuďte sami – základní objem 720 litrů překonává již tak dost velký kufr Superbu Combi o 60 litrů. Jakmile sklopíte sedadla, vejde se do medvěda více než 2000 litrů.

Základní pohonnou jednotkou je benzínový čtyřválec 1,4 TSI s výkonem 110 kW. Intenzivnější jízdní zážitky však slibuje dvoulitrový diesel s výkonem 140 kW. Dobrá zpráva je, že Škoda Kodiaq utáhne i 2,5 tunový přívěs.

Co ještě byste měli o novém SUV vědět? Třeba to, že se s ním neztratíte ani ve městě. S parkováním vám pomůže přední kamera area view a otevírání dveří usnadňuje automatická vysouvací plastová lišta, díky které neodřete dveře svého ani cizího vozu.

Nezbývá, než počkat do konce roku a objednat si ho. První majitelé Kodiaqů vyjedou na silnice začátkem roku 2017. A kolik bude stát? To vám brzy prozradí Škody Kodiaq ceník.