Víte, že tlak v pneumatikách hraje rozhodující roli v životnosti a bezpečnosti pneumatik? Pokud jezdíte s přehuštěnými či podhuštěnými pneumatikami, musíte počítat s tím, že budete pneuservis Praha 10 navštěvovat častěji, než kdybyste jezdili se správně nafouknutými koly. Budete totiž muset pneumatiky svého auta vyměňovat častěji, byť třeba za nové použité pneu.

Dobrá rada se počítá

Tlak v pneumatikách se určuje individuálně pro každý model vozidla a určují ho výrobci pneumatik a vozidel. Pokud nevíte, jak správně nahustit pneumatiky svého vozu, podívejte se do návodu k obsluze, na víčko palivové nádrže, na dveře vozu, kde hodnotu správného tlaku v pneumatikách naleznete. Můžete se také poradit v pneuservisu Praha Michle, kde vám vysvětlí, že podhuštění nebo přehuštění pneumatik snižuje jejich schopnost správně přilnout k vozovce. Budete-li potřebovat, kola a pneumatiky vám nejen zkontrolují, ale také vymění za použité pneu Praha, které budou vašemu autíčku ještě dlouho sloužit. A zde jsou další informace od techniků pneuservisu Praha a pneu bazaru Praha:

  • Špatně nahuštěné pneumatiky způsobí jejich nadměrné nebo nerovnoměrné opotřebení.
  • Podhuštění nebo přehuštění pneumatik má také podstatný vliv na na ovladatelnost auta, což může být nebezpečné zejména při průjezdu zatáčkami při vysokých rychlostech.
  • Pokud tlak vzduchu v pneumatice neodpovídá přepravovanému nákladu, může dojít k poškození pneumatiky také. Dojde k přílišnému zahřátí a nadměrná teplota může mít za následek strukturální poškození pneumatiky a dokonce i její selhání.

Pneuservis Praha Michle se těší na vaši návštěvu

Pokud pociťujete jakékoliv problémy s pneumatikami (pneumatiky bazar), koly (geometrie kol Praha), brzdami (test brzdových kotoučů), tlumiči (test tlumičů Praha) nebo podvozkem (test podvozku) svého auta, s důvěrou se obraťte na pneu servis Praha 10.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.