Kdy už pneumatiky neplní svou funkci a je zapotřebí je vyměnit? Rozhoduje především minimální hloubka dezénu. Proto je dobré si ji pravidelně kontrolovat.

Letní pneumatiky

U letních pneumatik činí minimální hloubka dezénu 1,6 mm. Ovšem doporučená hloubka, aby pneumatika skutečně plnila svůj účel, činí alespoň 3 mm. A jak poznáte, že už jste pod limitem? Ukazatel opotřebení čili gumovou destičku najdete v hloubce právě 1,6 mm v drážkách pneumatiky.

Zimní pneumatiky

Zimní pneumatiky by měly mít minimální hloubku dezénu 4 mm. Ukazatele opotřebení lze najít přímo v dezénu nebo jakožto číselný ukazatel opotřebení ve formě stupnice čísel vyražených do běhounu. Čím víc se pneu opotřebovávají, tím jsou ukazatelé méně a méně čitelné. U některých pneu je ukazatelem sněhová vločka. Když se ztratí, je jasné, že musíte pneu vyměnit.

Použijte hloubkoměr

Také ale můžete využít hloubkoměr. Najdete ho na všech benzinových pumpách. U pneumatik si musíte pohlídat i to, jaký je v nich tlak. Servisy taktéž provádějí geometrii kol, kdy nastavují úhel jednotlivých seřizovatelných částí tak, aby spolu všechno dokonale ladilo.

Jeden servis, všechny služby

Chcete si najít servis, kde vám pneumatiky vymění, seřídí kola a rovnou u nich třeba nové pneu a disky nakoupíte? Zadejte si do internetového vyhledávače “geometrie kol Praha” nebo postačí “laserová geometrie”. Pokud nejste z Prahy, samozřejmě ji nahraďte jiným městem. Případně se můžete rovnou obrátit na firmu Autopneu Novák s.r.o., která funguje už od roku 1993. Seřídí vám tu kola, přezují je, seřídí světlomety, naplní klimatizaci, provedou geometrii… Zkrátka tu najdete všechno, co potřebujete k tomu, aby váš vůz fungoval, jak by měl.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.