Trendy se prolínají do různých částí našeho života. Nové technologie, tzv. smart, neboli chytré prvky nás obklopují všude kolem. Máme chytré telefony, tablety, počítače, auta jsou řízena automatikou, že už ani nemusíme řídit. Existují celé chytré domácnosti, tak proč nedodat trochu inteligence celému městu či obci?

Chytré osvětlení je úsporné veřejné osvětlení

Inteligence se skloňuje v různých pádech. Například běžné využívání umělé inteligence svědčí o tom, že život si můžeme zlehčovat různými vychytávkami. A nejinak tomu je i ve sféře osvětlení ulic, na které se chceme zaměřit. Pravda, bylo romantické, když chodili lidé s lucerničkami, aby svítili v temných ulicích. Ale přece jen z hlediska bezpečnosti je lepší, když se světlo automaticky zapne, když se začne smrákat. A pozná to samo, nemusíte nic hlídat, sedět v nějaké kukani. Tím se šetří nejen váš čas, ale i peníze, protože někdy se světla rozsvítí brzy, když je pod mrakem, druhý den žárovky zablikají později. Úsporné veřejné osvětlení má spoustu výhod, zejména v dnešní době, kdy jdou ceny elektřiny nahoru.

Existuje LED veřejné osvětlení?

Pokud si chcete osvětlení korigovat, stačí mít u sebe mobil, počítač, tablet nebo jiný přístroj, do něhož nahrajete aplikaci. Nastavíte si intenzitu každého svítidla, to lze korigovat podle jakékoli hodiny v závislosti na denní době a přirozeném slunečním světle. Ušetříte nejen díky tomuto, můžete si vybrat i úsporná svítidla. Pokud si vyberete tento ekologický způsob svícení, můžete získat až 100% dotaci z Národního plánu obnovy na LED veřejné osvětlení. Na koho se obrátit? Na společnost EL-MIK, která funguje od roku 1994. Jde o spolehlivou společnost, jež nabízí služby ohledně vybavení měst. Její specializací už od počátku jsou rozhlasové systémy, moduly vzdálených odpočtů a další technologie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.