Spousta lidí se vlivem současné situace dostala do finančních potíží. Přišli o zaměstnání, vláda jim zavřela provozovnu, nebo se jim snížil příjem. Ekonomové navíc předpovídají krizi, takže si nikdo nemůže být jistý, jak rychle se situace vylepší. Je čas sáhnout na úspory.

Jednou z možností, jak v současné době získat peníze, je prodat investiční zlato. Jestli doma máte investiční zlaté mince či slitky, jásejte, protože cena zlata je momentálně dost vysoko a prodat se ho vyplatí.

Dá se zpeněžit pouze investiční zlato?

Před nedávnem lidé investiční zlato nakupovali, ceny byly přívětivé. Nyní se situace vlivem vysokých cen na burze a oslabení české koruny otočila. Kdo chce na zlatu vydělat, ten ho prodává.

Za investiční zlato jsou považovány mince, medaile a slitky, nikoliv zlaté šperky nebo úlomky zubů. I tohle prodáte, nicméně spíš ve zlatnictví, bazaru či zastavárně. A kam se vůbec vydat, máte-li zájem o výkup zlata?

Výkup zlata probíhá v Obecním domě v Praze

Jestliže víte, od koho jste zlato nakoupili, můžete to zkusit v prvé řadě tam. Spousta prodejců ovšem ukončila svou činnost a banky zlato prodávají, jenže nevykupují.

Nemusíte si však dělat starosti, výkup zlata nabízí společnost Zlaté mince Numismatika, která sídlí ve druhém patře Obecního domu v Praze. Je jedno, zda jste zlato koupili u nich, nebo jinde. Vykupují široké množství značek jako Umicore, UBS, Royal Canadian Mint, Munze Osterreich atd.

Zlato se dá prodat i na dálku

Nejlepší je přijít osobně, peníze dostanete vyplaceny na ruku. Pokud máte zlata více než za 25 000 Kč, je třeba se domluvit předem, jinak je možné dojít bez objednání. Je-li pro vás Praha daleko, je možné zlato poslat jako cennou zásilku do Vsetína, kde má společnost sídlo. Jen si dejte pozor, cena zlata se mírně mění i několikrát denně, takže než balíček dorazí, může být všechno trochu jinak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.