Ferrari původně mělo v plánu vyprodukovat elektrické Ferrari co nejdříve. Společnost se však nyní rozhodla, že do svého nového pětiletého plánu elektrický superport nezahrne a tak budeme muset čekat.

Velké kroky od Ferrari

Ferrari je jedním z nejkonzervativnějším výrobcem vozů na světě. Do nových věcí se pouští nerado, ale nutno říci, že pokud tak skutečně udělá, většinou to stojí za to, viz. hypersporty LaFerrari a LaFerrari Aperta, které mají hybridní pohon. Ferrari však dává přednost tomu co mu jde nejlépe a tedy výrobě sportovních a supersportovních automobilů a GT s osmi či dvanáctiválci. I přesto však dříve přiznalo nejen vývoj crossoveru, ale také snahu vytvořit první elektrický supersport.

Právě nové SUV bude představovat pro značku historický milník. Velké porušení tradic, které však bude stát za to. Původně však chtěla jít značka ještě dál a začít vytvářet elektromobil. Toho se však jen tak nedočkáme, protože vedení značky rozhodlo nezahrnout jej do současného plánu pro rok 2018 až 2022. Nejdříve tak novinku uvidíme v roce 2022, ale spíše později.

Těšme se alespoň na něco

V rámci nového plánu, bychom se měli dočkat také nového hybridního modelu který by měl být vyráběn v limitované edici stejně jako LaFerrari. Jeho premiéra by se měla uskutečnit na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem v roce 2019. A někteří tvrdí, že by se mělo jednat právě o připravované SUV.

Na tento model pak chce prý Ferrari navázat ještě minimálně jedním modelem s hybridním pohonem a až teprve po něm bychom se měli dočkat, tedy někdy okolo roku 2022 pro sériovou výrobu určeného elektromobilu. I když plány italské automobilky se mohou změnit v podstatě kdykoliv a vše může být nakonec jinak.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Your email address will not be published.