I když by spousta lidí elektromotory generalizovala zkrátka jako jednu velkou kategorii mechanismů, tak jsou zcela naopak elektromotory velice unikátní a rozdílnou skupinou, která může v jednotlivých variantách nabízet opravdu velké rozdíly.

Jednotlivé varianty jsou díky rozdílům více či méně vhodné pro konkrétní účely. Často se nám ale i tak stane, že elektromotory bez větších problémů můžeme použít nejen pro přesný účel, ale i někam, kam se jinak úplně stoprocentně nehodí. A dnes se podíváme na to, kam jaké elektromotory umístit.

Rizika proměnlivých podmínek

Pokud je opravdu reálné riziko, že se bude muset mechanismus potýkat s proměnlivými podmínkami v podobě rozdílného náklonu, odporu a podobně, tak jsou správnou volbou převodové motory Bühler. Převodovky dokáží ve spojení s elektromotory víceméně donést totožný efekt, na jaký jsme jinak zvyklí přímo od klasických převodovek, jako je známe například kol nebo automobilů. Velkým rozdílem ale je, že samotné elektromotory by se mohly při změně podmínek bez převodovky spálit. A to by znamenalo pochopitelně konečnou pro celou část mechanismu.

 Místa, kde potřebujeme dlouhý běh

Celkově se dá říct, že mezi nejvýraznější výhody elektromotorů patří výrazně delší doba funkčnosti, než je tomu u jakékoliv jiné varianty pohonu konkurujícího elektrickým motorům. Co když ale potřebujeme opravdu dlouhou a spolehlivou funkci ve vysokých otáčkách, jako jsou třeba ventilátory? Pak jsou tu EC motory Bühler. Velice jednoduché a kvalitní elektromotory s bezkartáčovou technologií, které dokáží bez servisu fungovat stovky hodin.

Vysoké otáčky s maximálním výkonem

Bezkartáčové elektromotory ale mohou občas mírně stagnovat co se týče jejich výkonu a jeho udržení. Nejlepší možností, kterou tak můžete volit, jsou komutátorové DC motory Bühler. Samotné komutátorové motory jsou trochu složitějším druhem mechanismu a jsou předchůdci oblíbených bezkartáčových motorů. Jenže složitější mechanismus je právě také zdrojem jejich zásadních výhod, které mluví v jejich prospěch pro vysoké otáčky.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.