Autíčka Hot Wheels jsou tím typem hračky, se kterou si rádi hrají děti, jejich otcové a dokonce i jejich dědové. Na trhu jsou již padesát let. Pojďte se s námi podívat na tuto legendu trochu blíže.

Soupeřem pro Matchbox

Pokud milujete automobily, pak si určitě pamatujete na svůj vůbec první vůz. Ale pamatujete si na svého vůbec prvního angličáka. Někteří již vůbec nevědí jaký automobil to vlastně byl, a už vůbec netuší, kde by mohl být nyní. Jiní si jej naopak hýčkají a má u nich čestné místo ve vitríně. Ať je to tak, nebo tak, rozhodně vám jako malému dělal v dětství radost a možná byl právě od Hot Wheels, které nyní slaví kulaté výročí.

Historie této značky započala 18. května roku 1968 na veletrhu hraček v New Yorku. Společnosti Mattel, která je známá především pro svou Barbie, představila Hot Wheels jako konkurenta pro anglický Matchbox. Jako první ze série se představil Chevrolet Camaro v upravené verzi a naznačil, jakou filosofii budou autíčka Hot Wheels vyznávat. Emitovala především sportovní a vytuněné kousky, které jsou pro děti tak atraktivní. Po camaru dorazila corveta, eldorado, firebird a samozřejmě také Mustang.

Série se stala neskutečným hitem a po pět dekád prodejů prodala společnosti přes 6 miliard autíček. Navíc s každou vteřinou vyrobí 17 nových kousků. A speciální ikonické oranžové dráhy se za rok vyrobí 9 tisíc kilometrů.

Modýlek dražší než váš vůz

Autíčka v základu lze koupit již od počátku prodejů za jeden jediný dolar. Navíc je každý rok nabízeno 130 nových modelů. Celkově jich firma nabídka již 20 tisíc a jsou mezi nimi i skutečné rarity. Tak například model Beach Bomber, tedy VW Transporter se surfovými prkny se nedávno vydražil za 72 tisíc dolarů. Ku příležitosti výročí bude Hot Wheels emitovat stejné automobily jako v rok první série, a ty budou mít rozhodně také svou cenu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.