Bezpečnost a stabilita, to jsou při používání nákladních vozidel, zemědělské techniky a stavebních strojů klíčové pojmy. V tomto ohledu rozhodně není radno podcenit výběr kvalitních náhradních dílů a samozřejmě také spolehlivých pneumatik. Na co si dát pozor a co rozhodně nepodcenit?

Důkladné prohlídky jako samozřejmost

Veškeré stavební stroje i zemědělská technika si zaslouží pravidelné prohlídky a důkladnou údržbu. Platí to samozřejmě i v případě strojů, které jsou používány s menší frekvencí. I v takovém případě totiž mohou díly náchylné ke stárnutí nebo opotřebení přestat plnit svou funkci a ohrozit bezpečnost obsluhy. Dobrou zprávou však je, že rozhodně není nutné investovat výhradně do originálních náhradních dílů, neboť i kvalitní neoriginální díly udělají naprosto stejnou službu, a navíc jsou mnohem lépe dostupné, nehledě na nižší finanční náročnost. Důležité je samozřejmě vybrat správné komponenty, které budou dokonale odpovídat parametrům konkrétního stroje.

Pravidelnou výměnu pneumatik nelze podcenit

Obdobně je tomu v případě pneumatik na stavební stroje, zemědělskou techniku i pneu na nákladní vůz. Není až tak důležité ohlížet se na konkrétní značku, neboť mnohem důležitější jsou parametry, určení a také životnost pneumatiky. Velké riziko představuje protržení při najetí na obrubník v případě autobusů nebo nákladních vozidel, těžké stroje se naopak musí potýkat s mnoha překážkami při pohybu na nerovném terénu.

Stále si nevíte rady s výběrem vhodných pneumatik pro stavební stroje, zemědělskou techniku nebo nákladní vozidla? Na prodej kvalitních pneumatik a náhradních dílů se specializuje společnost Nekvinda, která spolupracuje výhradně s prověřenými výrobci, jež si zakládají na použití kvalitních materiálů a moderních technologií.

Leave a Reply

Your email address will not be published.