Tuning motoru, neboli chiptuning, je stále populárnější metodou, jak udělat ze starého vozu opět nový. Vozy nestárnou stejně jako lidé, pokud váš vůz už nedisponuje takovým výkonem, jako když byl nový, můžete to snadno změnit.

pc-pneumatikaChiptuning je bezpečná metoda, která spočívá v softwarové úpravě řídící jednotky. Nedojde k žádnému fyzickému zásahu a přesto se vlastnosti vozu změní k nepoznání. Starých vozů se lidé zbavují, protože jsou nevýkonné a mají vysokou spotřebu. Jediný chiptuning tato negativa zvrátí.

Jak chiptuning probíhá

Před samotným chiptuningem se udělá měření výkonu, aby se zjistil aktuální výkon vozu, následně se podle jeho stavu provede chip tuning. Původní hodnoty se zálohují a kdykoliv se mohou vrátit zpět, pokud si to majitel bude přát. Provedení chiptuningu netrvá dlouho a výsledky jsou znatelné okamžitě. Kromě zvýšení výkonu klesne značně i spotřeba a to v průměru o 8-15%. Chiptuning lze provádět u dieselových i benzinových vozů. Nijak se tím nesníží životnost motoru a rovněž emise zůstanou stejné. Skvělou výhodou chiptuningu je velmi nízká cena, zatímco většina úprav vozu je finančně náročná, zde jen zaplatíte základní poplatek a váš vůz bude jako nový.

auto

Kdo chiptuning provádí

Za chiptuningem zamiřte do Prahy, zde si můžete v Lahovicích nechat provést Camp Performance Chiptuning od certifikovanéhu úpravce, který patří mezi první poskytovatele této služby v ČR. Před úpravou i po úpravě se provede přesné měření výkonu, včetně protokolárního grafu, na kterém podrobně uvidíte všechny změny. Samotné měření výkonu je v ceně. Jestliže se svého vozu nechcete zbavit, chiptuningem mu poskytnete omlazovací kúru, která ho opět dostane do sedla. Tato levná úprava je dostupná pro všechny vozy, lepší výkon a nižší spotřeba potěší každého řidiče.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.