Potřebujete pro svůj vůz novou autobaterii? Pak zpozorněte, protože vybrat tu správnou pro konkrétní model automobilu nemusí být zrovna jednoduché.

Asi každý z nás někdy zažil vybitou autobaterii. Ta způsobila, že jste vůz jednoduše nenastartovali. Pak zřejmě přišly na řadu startovací kabely, popřípadě odtahová služba. Se špatnou autobaterií to může být častá praxe. Řešením může být vyměnit ji za novou.

Autobaterii svědčí časté používání

Autobaterie, které se také říká akumulátor, je důležitou součástí každého vozidla. V automobilech se spalovacím motorem je totiž zdrojem elektrické energie. Když je motor v chodu, je jejím zdrojem alternátor, jehož prostřednictvím se baterie dobíjí. Proto autobaterii svědčí časté používání.

Životnost autobaterií

Životnost autobaterií bývá udávána mezi čtyřmi až šesti lety a paradoxně se snižuje u moderních vozů, jež bývají plné různých elektronických vymožeností se zvýšenými nároky i na energie. K velkému namáhání autobaterií také dochází v zimních měsících.

Autobaterie podle typu auta

Bohužel neplatí, že bychom do každého vozu mohli dát jakoukoliv baterii. Jakou baterii si vyžaduje právě váš automobil, zjistíte například v příručce. Novou baterii si ale můžete pořídit i podle parametrů staré baterie. Jaké to jsou?

Rozměry, napětí a kapacita

V první řadě se vám baterie do automobilu musí vejít. Pečlivě si ji proto změřte. Dalším důležitým údajem je napětí, které u osobních automobilů většinou bývá 12 V. Pak se zaměřte na kapacitu autobaterie, jež v podstatě udává, kolik proudu bude schopna dodávat.

Startovací proud a pólování

Autobaterka toho má na svých bedrech docela hodně. Neroztáčí pouze samotný motor, ale i ostatní spotřebiče na palubě. A k tomu potřebuje startovací proud. Ten je v podstatě jakýmsi ukazatelem, jak snadno daný vůz nastartujete. Parametrem pólování pak rozumíme především umístění kladného pólu. To také není u všech autobaterií stejné.

Nakupujte na internetu

Máte-li ve všech zmíněných parametrech jasno, můžete nakupovat i na internetu. Baterie pro všechny modely vozů včetně zemědělských vozů a autobusů seženete například na https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/. Pokud si nejste zcela jisti, doporučujeme před koupí odbornou konzultaci. Špatně zvolená baterie by vám totiž mohla nenávratně poškodit vůz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Your email address will not be published.