Švédský výrobce luxusnějších automobilů plánuje celou svou flotlu vybavit elektromotory. Který z modelů dostane tento pohon je již jasné!

XC40 a pak XC90

Švédové v nedávné době představili svou novinku, kterou je model S60. Během premiéry se novináři ptali na zajímavosti Thomas Ingnlath, šéfdesignéra automobilky, který jim prozradil několik skutečně zajímavých informací. Především pak to, že prvním čistě elektrickým automobilem od Volva bude SUV XC40, po kterém dostane elektromotor také větší sourozenec SUV XC90. Prvního jmenovaného bychom se měli dočkat poté, co odprezentuje svůj elektromobil Polestar, který se bude orientovat především na čistě výkonové elektromobily.

Po premiéře elektrické XC40 se dočkáme příchodu elektrické vlajkové lodi automobilky, kterou je luxusní SUV XC90. Ta by se s elektromotorem měla začít prodávat v roce 2021. Volvo zároveň potvrdilo, že v současné době nechystá žádné nové modely, ale bude se soustředit především an elektrifikaci svých současných modelů.

Volvo a budoucnost elektrifikace

„Už není tajemstvím, že prvním elektromobilem Volva bude XC40. Přijede velmi brzy po Polestaru 2. Postupně pak elektrický pohon dostaneme do dalších částí modelové řady,“ uvedl Ingenlath při nedávném představení sedanu S60. „Přístupem k elektromobilům se lišíme od mnoha značek. Ale nikdo neví, jak jejich plány budou fungovat v dlouhodobém horizontu. Elektrifikace je budoucností automobilového průmyslu, ale jak to automobilka zvládne, když postaví nové čistě elektrické vozy? Je mnohem přirozenější udělat z toho další variantu pohonu,“ myslí si šéfdesignér Volva.

Švédové vidí v elektromobilech budoucnost a nahlížejí i na svou elektrickou budoucnost velmi optimisticky. Jejich plánem je do roku 2025 prodávat polovinu svých automobilů vybavenou elektromotorem. Pomoci by mu v tom měla i sesterská společnost Polestar, která se bude soustředit na designově výjimečné vozy, zatímco Volvo bude sázet na tradiční eleganci a praktičnost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Your email address will not be published.