Elektrického McLarenu se prozatím jen tak nedočkáme, i přesto, že většina ostatních výrobců sportovních vozů již do elektromobility šlape ve velkém.

Jen si počkejte

McLaren není v elektromobilitě žádným nováčkem. Málokdo by dokázal zapomenout na ikonický model P1, který díky kombinaci výkonného spalovacího motoru a elektromotoru dokázal nabídnout velice zajímavé jízdní zážitky na silnici i na okruhu. Model P1 byl však limitován na pouhých 375 kusů a od té doby automobilka o elektrifikaci taktně mlčí.

K témat elektromobility však nedávno poskytl vyjádření Jamie Corstorpine, globální marketingový ředitel McLarenu. Podle jeho slov sice automobilka pracuje na průzkumu možnosti elektrických modelů, produkční model však nabídne do té doby, než se bude moci zaručit, že je skutečně lepším sportovním vozem.

Automobilka zkrátka nechce co nejrychleji nabízet elektromobil jen proto, aby splnil přísnější emisní limity, nebo dosáhl nových milníků ve své historii. Místo toho chce McLaren zaručit, že jeho posedlost lehkými sportovními vozy se neztratí ani nové éře elektromobility.

„Lehkost je jedním z klíčových atributů McLarenu. A my si hodláme udržet filosofii zaměřenou na výrobu co nejlehčích automobilů i do budoucna.“ „Všechno je to o zprostředkování co nejlepšího zážitku z řízení. McLaren je o poskytování obohacujícího zážitku z jízdy. Proto vyvíjíme náš prototyp tak, abychom dosáhli co nejvyšší spokojenosti s řízením elektromobilu.“

Toto vyjádření navazuje na dřívější vyjádření šéfa McLarenu, kerým je Mike Flewitt. Ten v srpnu minulého roku poksytl rozhovor magazínu Automotive News, ve kterém si postěžoval na nevyzrálost technologie baterií. Podle jeho očekávání se tak první elektrický McLaren představí v roce 2025.

„Elektrický McLaren bude muset být použitelným. Nemělo by to být tak, že nabídneme nové řešení pohonné jednotky, které bude omezující. Nebude to jen o nižších emisích, bude to lepší sportovní vůz. Dali jsme si za cíl nabídnout půlhodiny plného využití na trati. To byste měli zvládnout bez nabíjení. A když budete potřebovat vůz dobít, měli byste to zvládnout v 30 minutách,“ podělil se tehdy o ambiciózní cíle automobilky Flewitt.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Your email address will not be published.