Říká vám něco příjmení Piëch? Že ne? Zapamatujte si ho! Dost možná totiž nositel tohoto příjmení naváže na svého slavného děda.

Vnuk pokračuje tam, kde skončil děd

Piëch je totiž vnuk slavného Ferdinanda Porsche, a nyní představí svůj nový koncept z produkce vlastní, nově založené automobilky.  Automobilka byla založená v roce 2016 ve Švýcarsku a od té doby se Piëch věnoval pečlivému vývoji svého nového konceptu Piëch Mark Zero Concept.

Místem, kde se tento automobil poprvé představí, bude ženevský autosalon. Mělo by se jednat o elektromobil, přesněji o elektrické kupé, které bude oslovovat především milovníky tradičních linií ve stilu britských a italských supersportů. Jeho technika by se navíc měla taktéž nést ve znamení perfektních jízdních vlastností.

Automobilka prozatím neuvedla, více informací o vozu, ovšem měl by disponovat dojezdem 500 kilometrů na jedno nabití, vzduchem chlazenými bateriemi ve středovém tunelu a také u zadní nápravy. Základem vozu je modulární platforma, kterou chce Piëch používat i pro své další projekty, mezi kterými bude například čtyřmístný sedan či velké SUV. Automobilka má navíc v plánu tuto platformu prodávat i dalším automobilkám, které o ní projeví zájem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Your email address will not be published.