Ojeté pneumatiky lákají ke koupi svou nízkou cenou a relativně dobrými vlastnostmi. I přesto vám jejich koupi nedoporučujeme. V článku se dozvíte proč.

Ojeté pneumatiky často zlákají ke koupi řadu řidičů. Jejich cena je totiž lákavá, inzeráty často přesvědčivé. Dokonce i když si kola vyzvednete a odvezete domů, zjistíte, že jsou v opravdu dobrém stavu. I přesto je ale lepší kupovat nové pneumatiky. Proč? To se dozvíte v následujících řádcích.

Důvod prodeje

Původ ojetých pneumatik je vždy otázkou. Když si je přebíráte, nevíte, jak s nimi jejich původní majitel vůbec zacházel. Možná byly nesprávně používány, jakkoliv poškozeny a následně zalátány, aby prodejce zakryl případné chyby. Teď si možná říkáte, že vady přece musí být vidět na první pohled. To ale není pravda.

Existuje řada drobných poškození, které neodhalíte ani po podrobném prozkoumání. Tedy pokud nemáte s tímto problémem zkušenosti. Vady, které vy nevidíte, ale dokáže rozpoznat kvalifikovaný technik v pneuservisu. A když vám před montáží řekne, že nejsou způsobilé jízdy, spláčete nad výdělkem.

Životnost ojeté pneumatiky

Říká se, že jedna sada nových pneumatik vydrží stejnou dobu jako tři sady ojetých. Tedy alespoň v případě, že budete mít štěstí. Pokud pořídíte pneumatiky z druhé ruky bez defektu a žádných dalších, ať už výrazných či nevýrazných poškození.

I když kupujete dlouho nejezděné pneumatiky, mějte na paměti, že i ony stárnou. Směs gumy totiž po letech ztrácí na kvalitě. Při špatném způsobu skladování se jejich „rozklad“ několikanásobně zrychlí. Po třech letech navíc ztrácí původní deklarované vlastnosti, což vede ke změnám v jízdních vlastnostech.

Jak těmto problémům předejít

Od bazarového prodeje vás samozřejmě nechceme odrazovat. Na internetu totiž najdete řadu spolehlivých prodejců, od nichž nakoupíte kvalitní zboží za nízké ceny. Rozhodně byste si ale měli rozmyslet, jestli nebude lepší investovat více peněz. V dlouhodobém horizontu se vám to určitě vrátí.

A pokud nevíte, kde koupit nové a kvalitní pneumatiky, zamiřte do internetového obchodu Motolab. V nabídce naleznete stovky kol pro auta různých značek a velikostí. Namátkou:

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.