Během jara tohoto roku by měl Volkswagen představit dalších ze svých sportovně užitkových novinek. Tentokráte se bude jednat o malého, ale stylového drobečka.

Nivus i pro Evropu

Automobilka Volkswagen šlape poslední měsíce ve velkém do elektromobilů, ale konvenčně poháněné vozy stále vyrábí. Soustředí se hlavně na SUV modely a crossovery, jejichž popularita neustále stoupá. Jednou z chystaných novinek chce odhalit již letos na jaře. Nese jméno Nivus a neoficiální kresby naznačují, že by se mělo jednat o variaci na T-Cross v kupé verzi.

Nivus byl vyvíjen v Brazílii, kde se bude i vyrábět. Nejde však o záležitost pouze pro tamní trh, ale v roce 2021 by se měl dostat i do Evropy, kam jeho produkce zamíří. Prozatím není jasné, pod jakým označením se bude novinka prodávat i u nás. Ale Volkswagen si nechal patentovat názvy jako T-Cross Coupé, Nivus i T-Sport.

Kresba vozu se objevila na internetu. Zatímco přední část vozu připomíná T-Cross skutečně hodně, vzadu se vše mění. Samozřejmostí je stylově se svažující střecha ve stylu kupé, která je doprovázena přepracovanými světlomety. Oficiálně prozatím nikdo neprozradil, jak by měla novinka vypadat. Představeno bylo jen video, které napovídá, že žádné zásadní vychýlení od současných produktů nejspíše nebude.

Minimálně evropská verze vozu bude stát na platformě MQBA A0, tedy stejné jako T-Cross. To mimo jin znamená, že se bude nabízet pouze s pohonem předních kol a ruční parkovací brzdou. V paletě motorů se mohou objevit známé litrové tříválce i patnáctistovka TSI. Stejně tak i dieselový agregát.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Your email address will not be published.