V okamžiku, kdy se vybije baterie iPhonu, nebudete mít přístup k žádným funkcím, tedy k e-mailu, telefonním hovorům, textovým zprávám, GPS, a dokonce si třeba ani nezavoláte odvoz domů přes Uber. Pokud se chcete takovému scénáři vyhnout, je možné dodržet několik základních pravidel, díky kterým snížíte spotřebu baterie u svého jablíčkového telefonu.

Provedením několika zásadních změn ve způsobu používání iPhonu můžete denně šetřit baterii. U nových modelů by baterie při mírném používání měla vydržet až 24 hodin, ovšem streamováním videí, telefonováním, poslechem hudby a dalšími aktivitami se baterie vybíjí rychleji. V takovém případě je potřeba mít po ruce nabíječky iPhone, abyste si ho mohli nabít, pokud tedy bude zrovna kde.

Zkontrolujte, které aplikace spotřebovávají nejvíce energie

V nastavení můžete pravidelně kontrolovat, které aplikace vybíjejí nejvíce energie, a tak vyhodnotíte, jaké aplikace jsou hlavními viníky. Zvažte, jestli by nebylo lepší je zavírat, nebo je méně často používat.

Snižte jas obrazovky

Jestliže není nabíječka iPhone po ruce a vidíte, že se procento baterie rapidně snižuje, není nic jednoduššího než snížit i jas obrazovky. Pokud tedy zrovna telefon nepoužíváte venku za slunečného dne, není důvodů, aby byla obrazovka na plném jasu.

Vypněte Wi-Fi a mobilní služby

Potřebujete, aby vám baterie vydržela co nejdéle během dne? Pokud jste na cestách, vypněte v telefonu Wi-Fi, aby iPhone neustále nevyhledával signál. Jestliže jste doma, v práci či kdekoliv jinde, kde můžete být na Wi-Fi, vypněte zase mobilní data.

Vypněte polohové služby u aplikací

Přejděte do Nastavení a najděte kartu Soukromí. V ní klikněte na Polohové služby, kde si můžete přizpůsobit to, jaké aplikace používají sledování vaší polohy. Čím více jich omezíte, tím méně energie budou dané aplikace spotřebovávat.

Používejte režim nízké spotřeby

Jakmile vám telefon doporučí přepnout se do režimu nízké spotřeby, udělejte to, jinak budete mít za necelou půlhodinu téměř 1 procento baterie.

Ideální je mít vždy při sobě třeba powerbanku. Bezdrátová nabíječka iPhone je také fajn, ale u ní potřebujete zase přívod energie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.