Chcete si udělat výlet do Paříže? A máte k tomu přichystaný svůj starý diesel? V tom případě pospěšte, protože brzy to již nebude možné.

Čistší vzduch

Pařížské vedení odsouhlasilo návrh, který má přispět ke zlepšení tamního ovzduší. Bude se týkat dieselových vozů starších 18 let. Tyto vozy budou smět vjíždět do regionu ohraničeného dálnicí A 86, která vede okolo města a od jeho centra je vzdálená osm až šestnáct kilometrů. V oblasti se nachází 79 obcí s celkem 5,64 miliony obyvatel.

Podobné opatření je již schváleno pro vozy starší 13 let a platit by mělo od příštího léta. Dieselové vozy registrované do roku 2001, však do metropole nesmějí vjet již nyní.

Úplný zákaz

Nové nařízení se dotkne zhruba 700 tisíc vozidel, přičemž lze očekávat, že rozbouří velkou vlnu nevole ze strany majitelů. Do roku 2024 plánuje Paříž zakázat vjezd veškerým dieselovým vozům a v roce 2030 pak plánuje zakázat vjezd všem vozům se spalovacími motory a povolit pouze vozy elektrické.

Organizace na ochranu životního prostředí tvrdí, že starší diesely jsou zodpovědné za škodlivé emise a jejich zkáza povede k lepšímu ovzduší. V rámci boje pro znečištění omezila provoz vozů s naftovými agregáty již řada velkých evropských metropolí jako je Londýn či Berlín.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.