Ani výběr čtyřkolky není vůbec jednoduchý. Proto jsme se rozhodli, že pro vás sepíšeme článek, kde vám veškeré informace srozumitelně předložíme.

Rozhodli jste se, že si pořídíte čtyřkolku? Pak je tento článek určený přesně pro vás. V následujících řádcích vám totiž poradíme, jak správně vybrat tu správnou čtyřkolku.

Sportovní čtyřkolky

Zřejmě nejoblíbenějším a nejlépe známým druhem čtyřkolek jsou sportovní čtyřkolky. Právě s nimi vás čeká hromada zážitků, plno adrenalinu a hodiny skvělé jízdy. Připravte se na to, že takové čtyřkolky bývají výrazně silnější (výkonnější), ale zároveň se lépe ovládají. Pořídíte jak čtyřkolku s manuální převodovkou, tak s tou automatickou (s variátorem). Mezi nejoblíbenější značky patří především:

Dětské čtyřkolky

I ti nejmenší si mohou užít spoustu zábavy. A když říkáme nejmenší, myslíme tím opravdu ty nejmenší. Na trhu totiž naleznete čtyřkolky vhodné už od tří let. Nemusíte mít strach. Díky omezovači rychlost a zesílenému rámu se vašemu dítěti nic nestane. Některé modely dokonce podporují dálkové ovládání.

Užitkové čtyřkolky

Do lesa i do domácnosti. To jsou užitkové čtyřkolky. Stroje, které za vás zastanou obrovské množství práce. Poznáte zpravidla podle jejich robustnější konstrukce. Jsou stavěny na práci v náročném terénu. Právě kvůli tomu mají náhon na všechny čtyři kola. Hodí se také na výlety. Pokud tedy zrovna nebudete pracovat, pak s ní můžete vyrazit na krásnou vyjížďku.

Nákladní čtyřkolky

Pokud se ve světě čtyřkolek, „nakládačku“ možná na první pohled nepoznáte. Působí totiž jako klasické auto. Místo řidítek má volant a místo pro spolujezdce. Pasažeři jsou navíc chráněni kabinou. Nákladní čtyřkolka je navíc vybavena sklopnou korbou, kam budete ukládat svůj náklad.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.