Turbodmychadlo má dnes skoro každé auto. Bohužel se touto součástkou přidaly zase další problémy k řešení. Turbo nevydrží věčně, a i když můžete jeho životnost prodloužit dodržováním některých zásad, jednou prostě doslouží. Nové turbo přitom není úplně levná záležitost.

Hlavní radou pro prodloužení životnosti turba, kterou doporučují odborníci, je nevypínat motor ihned po dojezdu. Turbodmychadlo totiž špatně snáší vysokou teplotu, a tak byste motor po příjezdu měli nechat chvíli běžet na volnoběh. Také vytáčení motoru po studeném startu mu příliš neprospívá. Jenže i když o něj budete pečovat, jednou prostě doslouží.

Jak poznat rozbité turbodmychadlo?

Nejste si jistí stavem svého turbodmychadla? Ukazatelem, že není všechno v pořádku, mohou být například:

  • neobvyklá hlučnost kvůli škrtání turbín o plochu skříně,
  • pískání způsobené odchylkou ve vyvážení rotoru,
  • kolísající otáčky a s tím spojené vibrace,
  • mechanické poškození, které je viditelné i okem.

Jestliže něco takového pozorujete u svého turba, nastává čas na jeho výměnu.

 

Rozumným řešením jsou repasovaná turba

Je zbytečné vyhazovat věci, které se dají opravit. Své turbodmychadlo můžete předat odborníkům, kteří jej opraví, a místo toho si od nich vzít turbo opravené. Repasovaná turbodmychadla fungují spolehlivě a jsou cenově výhodnější než nová. Při nákupu od specialistů se nemusíte obávat snížené kvality. Firma TURBÍNY CZ se repasováním zabývá více než 20 let a své podnikání provozuje ve velkém. Díky tomu má 99 % repasovaných turbodmychadel pro osobní a užitková vozidla skladem, takže nemusíte na nic čekat. Obratem vám provedou výměnu za staré poškozené turbo. Budete-li chtít, můžete si u nich vybrat i nová turbodmychadla od světových výrobců Mitsubishi, Holset, Toyota, Borg Warner, Turbo Systém a dalších.

Na repasovaná turbodmychadla neztrácíte záruku

Opravy turbodmychadel jsou prováděny s velkou pečlivostí a péčí. Firma si je kvalitou velmi jistá a na všechna repasovaná turba dává záruku 12 měsíců. Ta nová si zakoupíte se standardní zárukou 24 měsíců, firma zaručuje originalitu jejich původu. Turbodmychadla je možné si třeba ještě dnes vyzvednout na centrále či pobočkách po celé ČR. Dopravce vám je domů dodá do druhého dne.

Leave a Reply

Your email address will not be published.