Roadstery od BMW to byla vždy Z4. Tato malá, ale rychlá motokára má za sebou dlouhou historii, která rozhodně nekončí, ba naopak. Nyní se nám představil nový koncept, který je předzvěstí její další generace.

Koncept mohli na vlastní oči prozatím spatřit jen návštěvníci události v Pebble Beach v Kalifornii, kde se každoročně představují ty nejluxusnější a nejkrásnější vozy světa. Již zde bylo jasné, že koncept je skutečně výjimečným vozem, který vyniká svou atraktivitou a není divu. Právě design tohoto vozu je první ukázkou designové filosofie, kterou bude nyní BMW vyznávat u několika dalších modelů.

Za pravdu tomuto tvrzení dává i výrok Adriana van Hooydonka, tedy generálního vedoucího designu BMW Group. Ten totiž o novince řekl toto: „Koncept ze všech stran a ve všech detailech vyjadřuje nový designérský jazyk BMW,“. Ten se projevuje na příklad mohutnými ledvinkami na bocích vozu, které jsou určené pro co nejlepší proudění vzduchu a které známe například z konceptu osmé řady. Z boku působí automobil velmi dravě a dynamicky, ovšem to se mění s přecházející pohledem na zadní část automobilu, která je především elegantní.

Automobil i přesto, že se momentálně nachází v konceptové verzi, bude v takovéto podobě i ve své verzi výrobní. Koncept je však pro nás zatím tím jediným čím jsme si jisti na 100% a spokojit se tak musíme s fotografiemi a novým videem, které automobilka zveřejnila.

A ještě si dovolíme jednu zajímavost. Pokud si budete kupovat Z4, budete si v podstatě kupovat Japonskou Toyotu Supra, se kterou automobil sdílí většinu technologií. Rozdíl mezi těmito vozy však bude velký. Zatímco Z4 bude čistokrevný roadster. Toyota Supra bude mířit na zákazníky toužící po kupé verzi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup