Elektrické motory čili kartáčové DC motory s permanentním magnetem jsou napájené stejnosměrným proudem. Jejich opakem jsou takzvané bezkartáčové EC motory napájené stejnosměrným proudem z přídavného kontroléru.

Kartáčové a bezkartáčové motory

Kartáčové motory se taktéž vyznačují nižšími pořizovacími náklady a snadnou údržbou. Naopak bezkartáčové motory mívají vyšší účinnost, nízkou hlučnost, delší životnost a v neposlední řadě i vyšší výkon.

Mezi DC motory patří i převodové motory, které jsou již osazené převodovkou, a to buď planetovou, úhlovou i čelní. Kompaktní převodové motory mají převodovku a motor umístěné vedle sebe v pouzdře. Takzvané šnekové převodovky se dají kombinovat s DC i EC motory.

Speciální kategorií jsou nevýbušné motory kryté proti třaskavým plynům a prachu. Často mívají krytí IP55 a jsou odolné vůči korozi a nárazům.

Pak tu také máme servopohony určené pro řízení a automatizaci. Umožňují přesné řízení pohybu a mívají uživatelsky přívětivé softwarové prostředí.

Kvalita od světoznámých značek

Pohony a energetické zdroje jsou doménou společnosti Schmachtl. Od světových výrobců, které v České republice zastupuje, si pořídíte například elektrické motory Bühler, frekvenční měniče Unitronics, nevýbušné motory i servopohony Unitronics. Kromě toho se vám postará o rozváděčovou techniku (řadové svorky, rozvaděč, rozvaděčové skříně, průmyslové konektory, vývodky a průchodky, DIN lišty či sběrnicový systém. Obrátit se na firmu Schmachtl můžete i ve chvíli, kdy se rozhodnete přejít na zelenou energii nebo automatizaci.

Svůj seznam zastupovaných firem stále rozšiřuje, aby zákazníkům mohla nabídnout co nejširší portfolio služeb týkající se strojírenství, elektrotechniky i elektroniky. Prozkoumejte oficiální stránky společnosti nebo rovnou zajděte na e-shop.

Foto: eshop.schmachtl.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published.