Okna patří mezi nejvýraznější prvky našeho domova. Přináší s sebou totiž řadu důležitých vlastností, kterých si často ani nevážíme. Stejně tak nám dokážou buď ušetřit, nebo naopak zbytečně vyplýtvat peníze za zimní vytápění i letní chlazení. Jak se o ně adekvátně starat?

Investice, která se vyplatí

Řada z nás považuje okna za jakýsi nesmrtelný komponent, který stačí nainstalovat a následně na něj zapomenout. Dávejte si však pořádný pozor – občasné umytí opravdu nestačí. Postupem let je nutné dopřát jim pravidelný servis, dotahování i dalších úkony. Jedině tak se vyhnete profukování, ztrátě tepla/chladu i dalším nepříjemnostem.

Z toho důvodu se nebojte například jednou za rok zaplatit několik stovek korun za návštěvu techniků. Taková investice vám totiž pomůže každým rokem ušetřit tisíce a tisíce korun za energie. Co vše si musíte pohlídat?

Odpověď nám poskytne třeba oblíbený servis oken Ostrava. Tito odborníci nejčastěji seřizují okna ve všech osách, díky čemuž omezí profukování na úplné minimum. Stejně tak mažou, případně mění popraskané těsnění.

Zároveň nastavují okna na zimní režim, montují pojistky a mění panty, kování, řetízky i další pohyblivé komponenty. Díky tomu snadno udrží okna ve špičkovém a plně funkčním stavu.

Dopřejte si komfort i úspory

Servis a opravy oken Ostrava se specializují i na instalaci sítí proti hmyzu. Tento úkon si lidé logicky nejčastěji objednávají přesně v tomto období, kdy začíná být hmyz aktivní. Celý proces přitom zabere pár desítek minut, po nichž získáte svatý klid a budete moci klidně spát. Zároveň vám moc rádi nainstalují různé typy žaluzií a rolet.

Nejlepší bude, když navštívíte internetové stránky zmíněných řemeslníků. Prostě klikněte na výše vložené odkazy a v mžiku zjistíte vše potřebné.

Leave a Reply

Your email address will not be published.