Společnost Sono Motors je německým startupem sídlícím v Mnichově, který v roce 2017 představil svůj koncept elektromobilu Sion. Jeho karoserie je tvořena solárními panely, které prodlužují dojezd automobilu. Ten však nebyl jen výzkumným projektem, ale již při jeho představená bylo uvedeno, že společnost pracuje na jeho proměně v sériový model.

Sono Motors

Letos automobilka představila aktuální podobu modelu Sion a potvrdila, že by se jeho výroba měla rozběhnout již kolem roku 2020. Produkce však nebude probíhat přímo v Německu, ale ve Švédsku v bývalé továrně automobilky Saab. Během osmi let produkce chce Sono Motorst vyrobil až 260 tisíc solárních vozidel. Po blíže nespecifikovaném úvodním období by se měla produkce ustálit na přibližně 43 tisících vozů za rok. Výroba by měla probíhat za využití stoprocentně obnovitelné energie.

Maximální rychlost připravovaného elektromobilu bude 140 kilometrů v hodině a kapacita baterie bude 35 kWh. Dojezd vozu je 250 kilometrů na jedno nabití a díky solárním panelům bude prodloužen ještě o dalších 34 kilometrů. Dobíjení baterií by mělo zabrat od 13 od 30 minut podle použitého dobíjecího systému.

Společnost již nyní hlásí přibližně 9800 částečně zaplacených objednávek. Pětidveřový automobil se bude nabízet v jediné variantě za cenu 25 tisíc eur, tedy 660 tisíc korun. Na jeho platformě pak budou vznikat i další modely.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Your email address will not be published.