Nové kvalitní hliníkové disky mohou vašemu vozidlu přidat na estetickém vzhledu a přispět také ke zlepšení jízdních vlastností a bezpečnosti. Pokud jste se rozhodli pro jejich pořízení, měli byste vzít v potaz několik důležitých faktorů. Poradíme vám, jaké to jsou.

Litá hliníková kola dodají vozidlu atraktivní vzhled, ale to není vše, co dovedou. Jejich vysoká tepelná vodivost umožňuje efektivní chlazení brzd a přispívá tak k lepšímu brzdnému výkonu, kdežto jejich nízká hmotnost stojí za lepší ovladatelností či dokonce snížením spotřeby paliva. Nezapomeňme ani na jejich vyšší odolnost vůči korozi, vysokou pevnost a dlouhou životnost. Společně se podíváme na to, jak pro vaše vozidlo vybrat ty pravé.

V první řadě jsou důležité správně rozměry

V nabídce naleznete celou řadu různých designů ALU disků, ovšem to, co byste měli mít na mysli jako první je, aby vámi vybraný kus sedl na vaše vozidlo i svými rozměry. Doporučujeme vám si vzít k ruce velký technický průkaz a vybrat nové disky pro konkrétní typ vašeho vozu. Důležitými rozměry jsou šířka a průměr ráfku, počet děr a rozteč. Pokud si přesto nejste jisti se svým výběrem, můžete se obrátit přímo na dodavatele, který vám rád poradí. Spolehlivým dodavatelem ALU disků je pneuservis Praha 8.

Kvalitní ALU disky od spolehlivého dodavatele

Vybrali jste perfektně vypadající ALU disky, které rozměrově sedí? Jak teď ale poznáte, že jsou skutečně kvalitní? Prvním, co by vás mělo v souvislosti s kvalitou zajímat, je homologace. Ta je dokladem toho, že daný disk prošel nejrůznějšími testy, například zkouškou pevnosti, a splňuje veškeré technické a bezpečnostní standardy. Vámi nově pořízené ALU disky by tak měly mít vyraženou homologační značku. I v tomto případě vám tak může pomoci spolehlivý dodavatel pneuservis Praha, který má v nabídce disky od kvalitních výrobců.

Leave a Reply

Your email address will not be published.