Také ve vás hlodá svědomí, když na úklid domácnosti vezmete čisticí prostředky vyrobené na chemické bázi? Máte pocit, že byste měli k lepšímu životnímu prostředí prospět i vy? Pokud uvažujete tímto směrem, není žádný problém si zakoupit na čištění vašeho obydlí ekologické produkty. Znali je už naši předkové, a jsou proto odzkoušené. Jen my jsme na ně nějak zapomněli.

Síla jedlé sody

S jedlou sodou se běžně setkáváme v kuchyni při pečení. Když ji do těsta přidáte, zlepšíte jeho strukturu a bude nadýchanější. Jedlá soda je ve své podstatě hydrogenuhličitan sodný, kterému se říká také soda bicarbona. Jeho výhodou je, že umí neutralizovat kyseliny. Používá se v kosmetice pro bělení zubů i pohlcování pachů v domácnosti.

Lze s ní čistit troubu i sporák, odstranit skvrny od čaje či kávy, které ulpěly na nádobí. Pomůže také s ucpaným odtokem ve dřezu v kuchyni nebo v umyvadle v koupelně. Sílu jedlé sody znásobí použití kyseliny citronové a bílého octa, jež patří také k ekologickým čisticím prostředkům.

Jak vyčistit skla

Víte, že s bílým octem smíchaným s vodou v rozprašovači velice dobře vyčistíte i okna nejen v bytě, skleněný sprchový kout v koupelně, ale také skla v automobilu? Zapomeňte na chemické čističe a dejte přednost ekologické kosmetice. Pak už jen stačí okna a skla přeleštit papírovou utěrkou a máte hotovo.

Ekokočka: Kosmetika ze Vsetína

Ptáte se, kdepak můžete jedlou sodu, kyselinu citronovou či bílý ocet na úklid koupit? Je to jednoduché. Dnes už bývá běžně v nabídce drogerií, které jdou s dobou a nabízejí svým zákazníkům to, co potřebují. Patří mezi ně i kamenná prodejna a internetový obchod Ekokočka sídlící v krásném valašském městě Vsetíně. V jejím sortimentu nechybí ani ekologická a přírodní kosmetika.

Máte-li to na Moravu trochu z ruky, není vůbec problémem si zboží objednat v jejím e-shopu. V klidu domova si vyberete, co potřebujete, a necháte si poslat adresu nebo na výdejní místo Zásilkovny.

Leave a Reply

Your email address will not be published.