Tvar balíku je pro některé dopravce doslova neřešitelný problém. Co tedy dělat, abyste se těmto potížím vyhnuli?

Přeprava zásilek asi nikoho nepřekvapí. Nikdo nepřemýšlí nad tím, jak vlastně probíhá. Proto vás možná překvapí, že je v některých případech poměrně náročná. A to nejen pro samotného dopravce. V některých případech může být velice zajímavá i pro samotného zákazníka.

Špatná velikost

O čem to vlastně mluvíme? Máme na mysli především problémy s tvarem balíku. Když zajdete na poštu a objednáte si přepravu zásilky k adresátovi, asi by vás nenapadlo, že tvar by mohl hrát nějakou důležitou roli. U některých společností jde ale o poměrně důležitý prvek.

Přeprava zásilky o jiném tvaru než má standardizovaná krabice nedělá většině dopravců problém. Jsou tu ale i takoví, kteří striktně vyžadují, aby byl balík zabalen pouze do standardizované krabice. Je otázka, proč tomu tak je. Jestliže ale chcete využívat služeb některých společností, budete se muset tímto pravidlem řídit.

Pojistěte se

Než tedy odejdete se svým balíkem na poštu, raději se přesvědčte, jestli je dobře zabalený. Pro jistotu svůj balík raději zabalte do standardizované krabice a pevně ji uzavřete. Tímto předejdete drtivé většině problémů, které by jinak mohly nastat. Balík nezapomeňte ani co nejlépe zabezpečit, aby z něj během přepravy nevypadl a nepoškodil se. Krabici pak dobře zajistětě i zvenčí.

Jestliže ale nechcete řešit takovéto problémy, pak si vyberte lepšího dopravce. Vsadit můžete například na společnost Emons. Ta kromě klasické dopravy po České republice nabízí také přepravu zásilek do zahraničí, případně dopravu na paletách. Jestliže tedy chcete odeslat větší objem zboží například svému zákazníkovi, pak se vám společnost Emons stane naprosto dokonalým partnerem na poli přepravy vašich balíků.

Leave a Reply

Your email address will not be published.