Aston Martin si prožívá krizi, že kterého jej však může vytáhnout chystané SUV DBX. Do jeho premiéry zbývají 4 měsíce.

Aston Martin spasí SUV?

Akcie Astonu Martin se závratně propadají. Od svého prvního SUV si tedy slibuje hodně. Tomuto segmentu se totiž daří a tak musí tradiční výrobce reagovat na poptávku. Nově láká na svou novinku videem, kde poodhaluje příď vozu a prezentuje tvarové propojení mezi novinkou a stávajícím programem sportovních vozů GT.

Již nyní je jasné, že DBX rozhodně nebude elektromobilem. Maskovaný prototyp se ukázal při výjezdu do vrchu na Festivalu rychlosti v Goodwoodu a diváci si mohli vyslechnout zvuk jeho čtyřlitrového osmiválce s dvojicí turbodmychadel. Ten prochází od AMG a měl by poskytovat výkon 375 kW.

DBX samozřejmě nepřijde o pohon všech kol, ale více sílu bude dopřáváno zadní nápravě. Mluví se dokonce i o driftovacím módu. Prototypy se nebály ani skutečně těžkého terénu, ale ukažte nám milionáře, který se bude chtít s takto drahým vozem vydat do neznámých končin, kde hrozí, že jej poškodí?

Vůz stojí na hliníkové platfromě, která by se měla stát základem i pro další nové modely sesterské značky Lagonda, které Aston nalinkoval zcela elektrickou budoucnost. S elektřinou by mu měl vypomoci Daimler a potvrzena byla i hybridní verze DBX. Vůz s klasickým benzínovým motorem by již nyní mělo být možné objednat. Sériová verze vozu se představí v prosinci. První zákazníci se pak dočkají příští rok.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Your email address will not be published.