Každý, kdo se rozhodne prodat svůj ojetý vůz, musí řešit zásadní dilema. Prodat vůz sám a stanovit si vlastní cenu nebo využít prostřednictví autobazaru a smířit se s cenou, kterou bazar nabídne? Obě varianty mají svá pro i proti.

Při osobním prodeji máte často vyhlídky na lepší výdělek. Proces prodeje se vám ale zkomplikuje. Pokud nemáte již dopředu jasného kupce, můžete zájemce hledat i měsíce. Kromě toho mu musíte dokázat technický stav vozidla. A samozřejmě, musíte sami vyřídit veškerou potřebnou dokumentaci.

Prodej přes autobazar vám naopak celý proces výrazně usnadní. V takovém případě pouze automobil dovezete do bazaru, kde si jej prohlédne místní mechanik a navrhne cenu. Pokud ji přijmete, sepíšete kupní smlouvu a tím to pro vás hasne. Vše ostatní už zařídí prodejce. Auto prodáte hned, ale často za nižší cenu, než za kterou byste jej prodali osobně.

Naštěstí existuje ještě zlatá střední cesta, která v sobě kombinuje výhody obou zmíněných variant. A tou je komisní prodej přes autobazar. Proces je to přitom poměrně jednoduchý. Autobazar nabídne k prodeji váš vůz za vámi stanovenou cenu. Utržený zisk z prodeje, snížený o provizi, vám však vyplatí až po uskutečnění prodeje. A jak je to s potřebnými formalitami? Například pražský bazar Auto-Vyhybka je i v tomto případě vyřídí za vás.

Leave a Reply

Your email address will not be published.