Dobrá práce lakýrníka zvýší životnost vozu, ochrání díly před korozí a snižuje možnost poškození. A jelikož aut jezdí po silnicích čím dál více, jsou lakýrnické práce oborem, který má budoucnost. Chystáte se vybudovat si vlastní autolakovnu a přemýšlíte, co budete k realizaci svého snu potřebovat?

Základem je samozřejmě sehnat vhodné prostory, lakovnu si prostě nezařídíte doma v garáži, budete potřebovat trochu více místa. A pak už přichází čas na nákup vybavení.

Základem je lakovací kabina

Lakovací kabina je úplně nejdůležitějším kouskem vybavení, proto si dejte na výběru záležet. Měla by mít optimální ventilační výkon a úsporný provoz. Přece jen elektřina něco stojí a tento kousek výbavy jí bude odebírat nemálo. Nezbytná je také kompatibilita s ostatním vybavením, ať je provoz hezky plynulý.

Lakovací kabiny je potřeba vybírat samozřejmě podle rozměrů, ale i různých vlastností a volitelného příslušenství. Budete-li si pořizovat již použitou kabinu, moc velký výběr vás pravděpodobně nečeká. Pokud se však obrátíte na profesionály, kteří kabiny dodávají, jsou schopní vám připravit specifickou kabinu na míru.

Dále nezapomeňte na odsávací box

Lakování je proces, při němž vzniká poměrně hodně nečistot, takže abyste zajistili vyhovující hygienické podmínky a splnili patřičné normy, potřebujete i odsávací box. Ten lze opět nechat sestavit na míru.

I drobnosti se počítají

Největší investicí do začátku bude nejspíš zmiňovaná lakovací kabina. Počítat však musíte i se spoustou dalšího méně nákladného vybavení. Příkladem jsou stojany, na něž budete umisťovat díly určené k lakování.

Při výběru nového vybavení vezměte v úvahu zejména velikost prostoru, který máte k dispozici, a vaši kapacitu – kolik dílů denně nalakujete. Jestliže zařizujete svou první autolakovnu, nebojte se požádat o radu odborníky. Vybavení lakoven je doménou brněnské společnosti Naver, pomoc najdete třeba u nich.

Leave a Reply

Your email address will not be published.