Jednou z věcí, v nichž Kia jako značka vyniká, je sedmiletá záruka. Spousta výrobců automobilů nabízí pouze tři roky, takže Kia je nadstandardní a budí dojem důvěryhodnosti a spolehlivosti. Skutečně je tak spolehlivá, jak vypadá na první pohled?

Po pravdě řečeno se korejské značce v poslední době opravdu daří. Modely jako Kia Ceed jsou klasikou, která ze silnic jen tak nevymizí, a novinky typu Kia Stonic příjemně překvapí.

V žebříčcích se značce daří

V roce 2016 byla automobilka zařazena na seznam nejspolehlivějších výrobců sestavovaný firmou J.D. Power a stala se první neluxusní značkou v tomto žebříčku. J.D. Power zkoumá problémy s autem během prvních 90 dnů vlastnictví, jako podprůměrné byly vyhodnoceny i takové značky jako Audi, Mercedes-Benz či třeba Honda. Nejhoršího výsledku dosáhla automobilka Smart.

Britský deník The Telegraph zařadil Kiu na třetí místo z 20 ve svém seznamu nejspolehlivějších automobilek roku 2017. Výsledky jsou tedy více než slušné.

Jaké modely jsou nejspolehlivější?

Na vrcholu se drží Kia Sportage, Soul a Sorento. Naopak na spodku pomyslného žebříčku jsou Kia RioKia Optima a Optima Hybrid. Hodnocení ale berte s rezervou, protože přestože v rámci značky Kia jsou modely hodnocené hůře, ve srovnání s jinými automobilkami jde ještě pořád o skvělou spolehlivost.

A co ta sedmiletá záruka?

Automobilka svým vozům skutečně věří. Záruka je ovšem trochu omezená. Platí na 7 let, pokud za tu dobu najedete méně než 150 000 km. Na některé části, které mají běžně omezenou životnost, se vztahuje záruka kratší – například na baterii dva roky, na lak pět let a audio systém a navigaci tři roky. Záruku lze převést na jiného majitele, platí i na prorezavění. U některých modelů trvá záruka na prorezavění dokonce 10 nebo 12 let. Rozhodně jde ze strany automobilky o naprosto jedinečnou výhodu, které může využít každý. Dnes už KIA nabízí skoro všechno od malých městských vozů až po SUV.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.