Čeká nás opět doba, kdy budeme přezouvat naše vozidlo ze zimních pneumatik na letní pneumatiky. Přemýšleli jste někdy o tom, podle jakých kritérií zimní obuv vybírat? Na výběr máte z neskutečného množství výrobců pneumatik, kteří o přízeň zákazníků bojují cenou i kvalitou. Přečtete si pár rad jak si v téhle džungli vybrat nejlepší možné pneumatiky. Volba vhodných pneumatik není tak snadná, jak by si leckdo mohl myslet. Existuje řada faktorů, které je třeba při výběru kvalitních pneumatik zvážit. V potaz je nutné vzít například rozměr pneumatik, typ vozidla, nebo povrch, po kterém budeme s pneumatikami jezdit.

Letní pneumatiky a rozměr vozidla

V první řadě je potřebné vyhledávat pneumatiky podle jejich rozměru. Mezi tyto parametry patří šířka, profil a průměr. Nejvhodnější rozměry pneumatik pro vaše vozidlo naleznete v technickém průkazu a dodržení těchto doporučení je nezbytné pro dodržení bezpečné jízdy. Typ vozidla je rovněž velmi důležitý. Auto se slabým výkonem není nutné vybavovat výkonnostními pneumatikami. To by bylo nekomfortní při jízdě a zbytečně drahé. Disponujete-li sportovním automobilem, určitě byste neměli šetřit na pneumatikách. Díky kvalitním pneumatikám si vychutnáte zážitek z jízdy nejlépe. Širší pneumatiky dodají autu zajímavější jízdní vlastnosti a kratší brzdnou dráhu, zatímco úzké jsou tiché, pohodlné a odolávají aquaplaningu.

letní pneumatiky

Způsob jízdy a najeté kilometry při výběru letních pneu

Způsob, jakým vozidlo ovládáte, je rovněž velmi důležitým kritériem při výběru letních pneumatik. Jezdíte klidně bez adrenalinových jízd, nebo naopak preferujete zběsilou jízdu plnou rychlosti? I na toto byste měli při nákupu letních pneumatik myslet. Hodnota na vašem taxametru je taktéž důležitá. Čím více autem najezdíte, tím kvalitnější pneumatiky byste měli pořídit. Hlídejte si taktéž hloubku dezénu. Minimální hloubka je u letních pneumatik 1,6 mm.

Letní pneu a krajina a povrch

Naše silnice nejsou zrovna nejkvalitnější a jejich povrch bývá na mnohých místech problematický. To je třeba vzít v potaz při výběru letních pneumatik. I v městě jsou kvalitní letní pneumatiky důležité, a to hlavně kvůli různým povrchům, zácpám atd. České silnice obecně nepatří mezi nejkvalitnější, povrch je málokde optimální. I tomu bychom měli přizpůsobit výběr. Přitom i do města jsou potřeba dobré pneumatiky, dopravní zácpy, časté přechody různých povrchů (rovný asfalt či kostky), brzdění anebo vysoká teplota silnic v létě vyžadují dobrou výbavu a pneumatiky alespoň středního segmentu. Letní pneumatiky je nutné vybírat s pečlivostí a s ohledem na to kde a jak budeme jezdit. Navštivte e-shop pneuvyhodne.cz a vyberte si letní pneumatiky podle svých preferencí. S výběrem vám ráda pomůže podpora složená ze specialistů na pneumatiky.

Leave a Reply

Your email address will not be published.