Před několika lety jsem měla nepříjemnou autohavárku. Nerozhlédla jsem se, nedala jsem přednost tramvaji, která na do mě, jak jinak, narazila. Život mi zachránila má Oktávka s robustní kastlí. Sedět v jiném autě, už tento článek nepíšu.
Z ošklivé autohavárie jsem si naštěstí odnesla „jen“ zlomenou pánev, a to je dle slov mé ošetřující lékařky velmi slušná bilance. Srážky s tramvajemi totiž často bývají fatální. I tak to rozhodně nebylo nic příjemného. Otok v pánvi se mi paradoxně dostal do pravého chodidla, které mě několik týdnů bolelo tak, že jsem brečela bolestí.

Auto putovalo do šrotu

Dalším problémem byly finance. Auto samozřejmě putovalo do šrotu. A bohužel bylo nepojištěné. Vůz jsem ale potřebovala, a tudíž jsem si musela pořídit nový. Tedy nový ojetý. Na ten jsem ale neměla a musela jsem se proto zadlužit u banky. Protože jsem peníze potřebovala narychlo, využila jsem nabídku předschváleného úvěru s téměř dvacetiprocentním úrokem. Pro mě přímo šibeničním.

Za hloupost se platí

Nic jiného mi ale nezbývalo. A jak se říká, za hloupost se platí. Kdybych totiž byla pojištěná, tak bych tyto problémy neřešila. Z autohavárky jsem si tedy odnesla jedno velké poučení. Bez havarijního pojištění už neujedu ani metr!

Velmi drahý ojetý vůz

Ve výsledku se tedy můj nový starý vůz velmi prodražil. I přesto jsem se rozhodla neopakovat starou chybu. Vozidlo, několik let starý Volkswagen Tiguan, jsem okamžitě pojistila. A myslím, že velmi výhodně. Při výběru mi totiž asistoval chytrý srovnávač pojištění kalkulackapojisteni.com, který v podstatě nahrazuje pojišťovacího agenta.

Pojištění za slušné ceny

Rychle vám vybere nejenom to nejvýhodnější havarijní pojištění a povinné ručení, ale také pojištění životní, cestovní a pojištění majetku. Všechny pojistky navíc pohodlně uzavřete online, tedy bez nutnosti navštívit pobočku. Poštou vám přijde i zelená karta. V nabídce navíc jsou i různé „zvýhodněné“ nabídky pojištění při koupi nového auta, kdy dealeři spoléhají na to, že se jim snížená cena vozu vrátí v horizontu dalších roků formou provize z pojištění. Server je navíc plný inspirativních článků na různá témata. Z nich jsem se třeba dozvěděla, jak uzavřít nejlepší povinné ručení pro Volkswagen Tiguan, tedy pro vůz, který jsem si zakoupila.

Havarijní pojištění nepodceňujte

A vám doporučuji to samé. V první řadě nepodceňovat havarijní pojištění jako takové. A jeho výběr svěřit serveru kalkulackapojisteni.com. Skutečně vám nabídne tu nejvýhodnější pojistku na trhu. A vy tak budete moci jezdit bez obav. A pokud se, aniž bych chtěla věšet čerta na zeď, cokoliv stane, alespoň budete finančně kryti. Tak, šťastnou cestu!

Leave a Reply

Your email address will not be published.