Automobilka Tesla po dvouměsíčním protahování konečně odprezentovala svůj tahač Semi, který má rozhodně čím zaujmout snad po všech směrech a je lepší než se očekávalo!

Když se lidé před premiérou vozu ptali na více informací samotného Elona Muska, odpovídal pouze větou že vše je mnohem lepší, než se kde dočetl. A jak to tak vypadá, nejednalo se pouze o planá slova.

Tahač je schopen na jedno nabití ujet až 800 kilometrů a to při konstantní rychlosti 100 kilometrů v hodině. Dobité jedné baterie na dojezd 650 kilometrů zabere zhruba půl hodiny. Automobil má navíc i skvělé jízdní parametry. Akcelerační schopnost z nuly na sto za 20 vteřin mluví skutečně za vše a to mluvíme o plně naloženém tahači i s přívěsem o hmotnosti 36 tun. Samotný tahač je pak schopen zrychlit u nuly na sto za 5 vteřin.

Musk navíc potvrzuje, že tahač je skutečně v porovnání s jinými dieselovými tahači ušetřit až 20% nákladů na jejich provoz. Pokud budou navíc tahače jezdit v konvojích, mohou se úspory dostat na hranici 50%. Tesla navíc věří své technice natolik, že na tahač dává záruku milionu mil, tedy 1,6 milionu ujetých kilometrů.

Automobil je poháněn pomocí čtyř elektromotorů, každý je určen pro jedno ze čtveřice kol zadní nápravy automobilu. Vůz je samozřejmě prošpikován nejrůznějšími systémy, jako je například systém pro kontrolu rozložení váhy v samotném tahači, díky kterému nikdy nedojde k rozhození tahače a přívěsu. Pokud nahlédneme do kabiny tahače, nalezneme zde místo pouze pro jednoho pasažéra.

Start výroby tohoto revolučního tahače je naplánovat na rok 2019. Musíme být však přeci jen trochu více zdrženliví, protože Tesla má s dodržováním svých termínů občas velké problémy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.